Pokaż koszyk
Kwiecień 22, 2016

Piżmo w perfumach – dlaczego jest ważne?

Zbliża się upragniona i długo wyczekiwana randka? Doskonale wiesz, że gładka, dobrze nawilżona skóra, pięknie podkreślone oczy i doskonale upięte włosy to nie wszystko. Nawet najpiękniejszej sukni, zadbanym paznokciom i niebotycznie wysokim szpilkom będzie brakowało tego czegoś, aby skupić na sobie uwagę partnera. Czy już wiesz, co zwieńcza randkowy look i stylizację każdej kobiety? Podpowiemy – perfumy.

 

Sensualne, nietuzinkowe i zapadające w pamięć perfumy potrafią czynić cuda. Bywa tak, że pojedyncze doświadczenie z danym zapachem sprawia, że zostaje on w naszej pamięci na całe życie. Czasami po latach, idąc wśród tłumu do pracy, zdarzy się, że nos obudzi w nas dalekie wspomnienia i nie potrafimy ich nigdzie odpowiednio przypisać. Tak działają dobrze skomponowane perfumy, które dzięki silnym akcentom charakteryzują się oryginalnością i zostają w nas na długo.

s
Perfumy piżmowe

Perfumy mogą pomóc nie tylko podczas randki, ale także na przykład w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy staramy się o przyjęcie do pracy. Mogą mieć również zupełnie odwrotny, negatywny wpływ na odbiór naszej osoby. Badania pokazują, że odpowiedni dobór perfum czy pachnących kosmetyków to jedna z najważniejszych rzeczy we współczesnej "garderobie" zarówno wśród pań, jak i panów. Wiele osób jest zdania, że każdy z nas powinien mieć w swojej kosmetyczce trzy flakoniki perfum - jeden na co dzień, drugi na większe uroczystości, a trzeci na bardziej intymne spotkania we dwoje. Spryskując się danym zapachem musimy mieć pewność, że dobrze się z nim czujemy i wspaniale pachniemy.

Jednym ze składników, który sprawia, że nasz zapach nie przejdzie niezauważony, jest piżmo. Element ten pozwala stworzyć perfumy niezwykle intensywne, sensualne i wyraziste. Nie wszyscy wiedzą jednak, skąd bierze się piżmo i czym tak naprawdę jest.

Piżmo to wydzielina z gruczołów okołoodbytniczych piżmowca syberyjskiego (rodzaj jeleniowatych), ale można je również pozyskać od innych zwierząt. Stosowane jest nie tylko jako substancja zapachowa, ale i utrwalacz. Coraz większe grono zwolenników zyskują dziś jednak piżma syntetyczne, które są po prostu wonnymi związkami chemicznymi.

Jak pachnie czyste piżmo? Większość osób uważa, że… paskudnie, porównując zapach do amoniaku. Raz powąchane zapada w pamięci ludzkiej na wiele lat. Rozcieńczone z kolei kojarzy się z szarym mydłem i świeżością.

s
Składniki piżma

Od wielu, wielu lat piżmo i perfumy piżmowe uważa się za afrodyzjaki, ponieważ piżmowiec wytwarzał tę substancję w celu zwabienia samicy. Dziś z piżma wydziela się szereg substancji zapachowych, takich jak:

  • muskon (składnik główny),
  • muskol i pochodne,
  • egzalton,
  • muskopirydyna,
  • pochodne androstanu, cholestonu i cholesterolu.

Ze względu na bardzo wysoką cenę piżma naturalnego oraz liczne protesty obrońców ekologii przeciwko jego pozyskiwaniu od zwierząt, poszukuje się innych substancji, które mogą zastąpić ten produkt. Każdy inny ma jednak gorszą jakość zapachową od piżma zwierzęcego.

Perfumy to coś więcej niż tylko zapachy. Dobrej jakości produkty zapachowe potrafią uwodzić, przyciągać i intrygować. Bywa, że to właśnie od nich zależy wynik danej sytuacji. Mogą być romantyczne, zmysłowe, przebojowe lub bardzo lekkie, owocowe, dziewczęce… Jeżeli jesteś osobą o wyrazistej osobowości, doskonale zdajesz sobie sprawę ze swoich atutów i pragniesz być zauważany, perfumy z piżmem są właśnie dla Ciebie!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ