Pokaż koszyk

Wszystko o perfumach

 • Już kilka lat w naszych perfumeriach goszczą zapachy ekskluzywnej, hiszpańskiej marki Simimi, która ma wspólny mianownik z naszymi czołowymi markami pod szyldem Terenzi. Otóż głównym nosem perfumeryjnym przy tworzeniu serii zapachów Simimi, był właśnie Paolo Terenzi, będący filarem takich marek jak Tiziana Terenzi, V Canto czy Giardino Benessere. Tym razem powiemy kilka słów o kolekcji, którą Paolo Terenzi stworzył dla hiszpańskiego domu perfumeryjnego, gdyż to właśnie zapachy Simimi są wyrazem wdzięczności dla kobiet, miłości w różnych wymiarach: matczynej, romantycznej i cielesnej. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe kompozycje inspirowane wzorami matek na kilka dni przed zbliżającym się pięknym świętem - przypadającym 26 maja Dniem Matki.

 • Chyba nie istnieje bardziej romantyczna kwiatowa woń, niż subtelny, kojący aromat filigranowych, dzikich fioletowych fiołków. Ich zapach pojawia się bardzo często jako komponent perfum, wbrew pozorom nie tylko damskich. Spośród niemal tysiąca gatunków z rodziny fiołkowatych, w kompozycjach zapachowych najczęściej spotkamy fiołki wonne, ale bardzo często w składzie perfum pojawia się też aromat liści fiołka, który nadaje zapachom zupełnie inny charakter.

 • Zainspirowani niezwykłą rękodzielniczą pasją biżuteryjną, postanowiliśmy napisać kilka słów o nieco zapomnianej kolekcji marki Baldi. Wysokiej jakości biżuteryjne elementy są często stosowane przez niszowe marki w dekoracji flakonów i pudełek. Oprócz klasycznych detali ze złota czy innych metali szlachetnych, niszowe marki używają też fragmentów minerałów i kamieni. To właśnie zainspirowane kamieniami perfumy stworzyła włoska marka, zdobiąc nimi korek każdego z czterech zapachów kolekcji.

 • Chociaż przesilenie wiosenne kilka dni temu rozpoczęło astronomiczną wiosnę, to aura panująca na zewnątrz nie do końca zwiastuje nam obraz wiosny takiej, jaką chcielibyśmy mieć podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jednym ze zwiastunów wiosny w krajobrazie i w powietrzu, są kwitnące i pachnące drzewa oraz krzewy, dlatego szukamy ich zapachów na perfumeryjnych półkach, aby przywołać myślami prawdziwą wiosnę.

 • Tym razem powiemy kilka słów o bardzo istotnej, choć często pomijanej pielęgnacji naszych dłoni, które w ostatnim czasie są wyjątkowo narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Zachęcamy do tego, aby poświęcić im chwilę przygotowując regenerujące domowe zabiegi, ale przede wszystkim polecamy, by wychodząc z domu zabierać ze sobą mini kosmetyk, który będzie skuteczną ochroną i szybkim antidotum na przesuszoną skórę.

 • Zdobi wiele ogródków i parapetów swymi barwami od marca aż po maj, kusi pięknym wyglądem w wiosennych dekoracjach na witrynach sklepów, urzeka i hipnotyzuje jednym z najintensywniejszych zapachów wśród wiosennych kwiatów. Hiacynt wschodni – kwiat o woni równie pięknej, co kontrowersyjnej, w perfumach jawi się jako głęboki kwiatowy aromat z zielonym tłem. To jego zapach jest w centrum naszych dzisiejszych perfumeryjnych poszukiwań.

 • Zimą nasze włosy są wyjątkowo narażone na działanie szkodliwych czynników. Oprócz niskiej temperatury na zewnątrz oraz suchego powietrza od ogrzewania w pomieszczeniach, dochodzą uszkodzenia mechaniczne spowodowane noszeniem czapki, tarciem szalika i płaszcza. Co zrobić, by po zimowym osłabieniu przywrócić włosom zdrowy wygląd, miękkość i blask oraz jak odpowiednio chronić je przed wiosennymi zmianami temperatur? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, a dzięki marce serii Balmain Hair Couture rezultaty będą oszałamiające!

 • Wydawałyby się, że na temat róży i oudu w perfumach powiedziane zostało już wszystko, ale czy na pewno tak jest? O ile naście lat wstecz pojawienie się tego połączenia w niszy było elektryzującym novum, o tyle obecnie takie zestawienie w głównym akordzie perfum pojawia się dosyć często. Nawet w mainstreamie coraz częściej widujemy to połączenie, a sam nurt agarowo-różanych perfum rozwinął się w zaskakująco szybkim tempie. Czy róża i agar mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć? Gdy w nasze ręce trafiają nowe zapachy z tymi nutami, jesteśmy pewni, że mogą zadziwić jeszcze nie raz.

 • Na zbliżający się Dzień Kobiet przygotowaliśmy wyjątkową listę pielęgnacyjnych perełek z Mon Credo. Kierując się doświadczeniem naszej kadry pracowniczej, którą tworzą w przeważającej części kobiety, wybraliśmy te produkty, które naszym zdaniem każda kobieta chciałaby mieć na swojej kosmetycznej półce. Przeczytajcie, a dylemat nad wyborem prezentu rozwiąże się sam!

 • Od wejścia na rynek w 1992 roku monumentalnej błękitnej gwiazdki Muglera, na temat perfum w klimacie gourmand pojawiły się już setki artykułów. Dziś praktycznie każdy jest w stanie wymienić chociaż jeden zapach z kategorii „jadalnych”, a czekoladowe akcenty w perfumach są na wyciągnięcie ręki. Zbiór składników tej grupy rozrósł się też pokaźnie, a wśród kompozycji, które w ostatnich latach opuściły perfumiarskie laboratoria, są nieprawdopodobnie realistycznie odzwierciedlone zapachy nie tylko wanilii czy czekolady, ale także bardziej nietypowe jak kasztan w lukrze czy wata cukrowa.

Items 1 to 10 of 192 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 20
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ