Pokaż koszyk
Dla Niej Dla Niego The Different Company

The Different Company

PACK RECHARGE BOIS D'IRIS

symbol:

10844

rodzaj:

wody perfumowane

Wybierz
Pojemność:
  • 1,2 ml
+ -
266,00 
Infolinia
800 77 77 55 Pn-pt w godz. 8-16

Zapytaj o dostępność

  • Informacje o produkcie
  • Nuty zapachowe

Wielu próbowało odtworzyć zapach irysu, ale jego kłącza nigdy nie otrzymały takiej atencji jak w Bois d’Iris; Hojne proporcje naturalnego irysu pozwoliły stworzyć bezprecedensową głębię i olfaktywną autentyczność.

Zapach irysu można odnaleźć na skalistych wzgórzach Toskanii. Irys Blady (Iris Pallada), najbardziej aromatyczny z irysów, rośnie wyłącznie po tej stronie jałowych skał i miękkiej gleby. Inaczej niż kwiat osmantusa, którego powierzchniowe komórki wydzielają olejki eteryczne, irys swoje olfaktorium zawdzięcza kłączom; proces ten jest tak zawiły, że trzeba kilku lat skomplikowanych procesów, żeby odkryć jego tajemnicę: uprawianie, ręczne pielenie, aby uniknąć uszkodzenia kłączy, zbiory (3 lata później), przebieranie i łuskanie, mycie, po którym następuje całomiesięczne suszenie kłączy w słońcu, rozłożonych na kratownicach, następnie pięć lat dehydratacji w workach, potem mielenie w fabryce. Proszek, który uzyskuje się w ciągu tych sześciu lat przygotowań maceruje się następnie w zimnej wodzie.

W końcu, destylacja parą kończy proces wytwarzania esencji irysu, nazywanej także masłem, i gwarantującej, że chemicy przestrzegali sztywnych reguł wymagających stosowania umiarkowanej temperatury. Raz wydestylowana, ta kremowa substancja zamienia się w cudowny i bezcenny skarb: absolut irysu. Osiem lat skomplikowanych czynności wymaganych jest, by wyekstrahować jeden litr absolutu irysa z czterdziestu ton kłączy irysu, stąd rzadkość tego arystokratycznego aromatu w dzisiejszych kompozycjach zapachowych… Magia kwiatu, który w połączeniu z wetywerią, bergamotką, drzewem cedrowym, narcyzem, geranium i piżmem prezentuje splendor Bois d’Iris.  

Dominujące w Bois d’Iris:
Iris Pallida, (kosaciec blady) zwany „okazałym” lub Iris Fiorentina  (kosaciec florentyński). 200 kg irysu zużywa się do produkcji 250 ml Bois d’Iris.

Składniki:
irys, wetyweria, bergamotka, narcyz, geranium, piżmo.

Nuty głowy
bergamotka, irys;

Nuty serca
geranium, ylang-ylang, kolendra;

Nuty Bazy
drzewo cedrowe, skóra, wetiwer;

Recenzje naszych fanów

Opinie klientów

Napisz własną opinię >

ŚREDNIA OCENA: (na podstawie 3 opinii)

OD: Hanna
Ocena
5
Gdy tylko przetestowałam irys na mojej skórze wiedziałam że przepadałam ;) Świetny unisex który pięknie pachnie za równo na mnie jak i na skórze mojego męża. Flakoniki są świetne i zawsze zabieram je ze sobą w podróż :)
OD: Daniela
Ocena
5
Bois d’iris kojarzy mi się z bardzo elegancką kobietą, zapach cudnie się rozwija i przepięknie trzyma na mojej skórze :) Buteleczki są idealnej wielkości do torebki :)
OD: Ludmiła
Ocena
5
Nie sądziłam że znajdę tak idealne połączenie drzewa cedrowego i irysa! Ten zapach jest cudowny do tego bergamotka mhhh cudo

Napisz swoją opinię

Przed zamieszczeniem opinii musisz się zalogować. Zaloguj się lub zarejestruj

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ