Pokaż koszyk
Dla Niej Dla Niego The Different Company

The Different Company

COFFRET 48H BOIS D'IRIS

symbol:

10851

rodzaj:

wody perfumowane

Wybierz
Pojemność:
  • 1,2 ml
+ -
441,00 
Infolinia
800 77 77 55 Pn-pt w godz. 8-16

Zapytaj o dostępność

  • Informacje o produkcie
  • Nuty zapachowe

Coffret 48h Bois d’Iris

Wielu próbowało odtworzyć zapach irysu, ale jego kłącza nigdy nie otrzymały takiej atencji jak w Bois d’Iris; Hojne proporcje naturalnego irysu pozwoliły stworzyć bezprecedensową głębię i olfaktywną autentyczność.

Zapach irysu można odnaleźć na skalistych wzgórzach Toskanii. Irys Blady (Iris Pallada), najbardziej aromatyczny z irysów, rośnie wyłącznie po tej stronie jałowych skał i miękkiej gleby. Inaczej niż kwiat osmantusa, którego powierzchniowe komórki wydzielają olejki eteryczne, irys swoje olfaktorium zawdzięcza kłączom; proces ten jest tak zawiły, że trzeba kilku lat skomplikowanych procesów, żeby odkryć jego tajemnicę: uprawianie, ręczne pielenie, aby uniknąć uszkodzenia kłączy, zbiory (3 lata później), przebieranie i łuskanie, mycie, po którym następuje całomiesięczne suszenie kłączy w słońcu, rozłożonych na kratownicach, następnie pięć lat dehydratacji w workach, potem mielenie w fabryce. Proszek, który uzyskuje się w ciągu tych sześciu lat przygotowań maceruje się następnie w zimnej wodzie. 

W końcu, destylacja parą kończy proces wytwarzania esencji irysu, nazywanej także masłem, i gwarantującej, że chemicy przestrzegali sztywnych reguł wymagających stosowania umiarkowanej temperatury. Raz wydestylowana, ta kremowa substancja zamienia się w cudowny i bezcenny skarb: absolut irysu. Osiem lat skomplikowanych czynności wymaganych jest, by wyekstrahować jeden litr absolutu irysa z czterdziestu ton kłączy irysu, stąd rzadkość tego arystokratycznego aromatu w dzisiejszych kompozycjach zapachowych… Magia kwiatu, który w połączeniu z wetywerią, bergamotką, drzewem cedrowym, narcyzem, geranium i piżmem prezentuje splendor Bois d’Iris.  

Dominujące w Bois d’Iris: 
Iris Pallida, (kosaciec blady) zwany „okazałym” lub Iris Fiorentina  (kosaciec florentyński). 200 kg irysu zużywa się do produkcji 250 ml Bois d’Iris.

Składniki:
irys, wetyweria, bergamotka, narcyz, geranium, piżmo.

Nuty głowy
bergamotka, irys;

Nuty serca
geranium, ylang-ylang, kolendra;

Nuty Bazy
drzewo cedrowe, skóra, wetiwer;

Recenzje naszych fanów

Opinie klientów

Napisz własną opinię >

ŚREDNIA OCENA: (na podstawie 2 opinii)

OD: Basia
Ocena
5
Bois d’iris jest sporym zaskoczeniem nawet dla osób które już długo ,siedzą’ w niszy. Sprawdziłam na mojej skórze wiele zapachów ale zawsze wychodziło coś co mnie drażniło, w przypadku bois d’iris jestem zachwycona od początku do końca, a jego trwałość jest zadziwiająca!
OD: Monia
Ocena
5
Fantastyczny zapach! Na początku pachnie trochę...marchewką ;) ale ta woń bardzo szybko ulatnia się i perfumy staja się eleganckie i subtelne

Napisz swoją opinię

Przed zamieszczeniem opinii musisz się zalogować. Zaloguj się lub zarejestruj

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ