Pokaż koszyk
Dla Niej Dla Niego The Different Company

The Different Company

COFFRET 48H BOIS D'IRIS

symbol:

10851

rodzaj:

wody perfumowane

Wybierz
Pojemność:
  • 1,2 ml
+ -
441,00 
Infolinia
800 77 77 55 Pn-pt w godz. 8-16
Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

  • Informacje o produkcie
  • Nuty zapachowe

Coffret 48h Bois d’Iris

Wielu próbowało odtworzyć zapach irysu, ale jego kłącza nigdy nie otrzymały takiej atencji jak w Bois d’Iris; Hojne proporcje naturalnego irysu pozwoliły stworzyć bezprecedensową głębię i olfaktywną autentyczność.

Zapach irysu można odnaleźć na skalistych wzgórzach Toskanii. Irys Blady (Iris Pallada), najbardziej aromatyczny z irysów, rośnie wyłącznie po tej stronie jałowych skał i miękkiej gleby. Inaczej niż kwiat osmantusa, którego powierzchniowe komórki wydzielają olejki eteryczne, irys swoje olfaktorium zawdzięcza kłączom; proces ten jest tak zawiły, że trzeba kilku lat skomplikowanych procesów, żeby odkryć jego tajemnicę: uprawianie, ręczne pielenie, aby uniknąć uszkodzenia kłączy, zbiory (3 lata później), przebieranie i łuskanie, mycie, po którym następuje całomiesięczne suszenie kłączy w słońcu, rozłożonych na kratownicach, następnie pięć lat dehydratacji w workach, potem mielenie w fabryce. Proszek, który uzyskuje się w ciągu tych sześciu lat przygotowań maceruje się następnie w zimnej wodzie. 

W końcu, destylacja parą kończy proces wytwarzania esencji irysu, nazywanej także masłem, i gwarantującej, że chemicy przestrzegali sztywnych reguł wymagających stosowania umiarkowanej temperatury. Raz wydestylowana, ta kremowa substancja zamienia się w cudowny i bezcenny skarb: absolut irysu. Osiem lat skomplikowanych czynności wymaganych jest, by wyekstrahować jeden litr absolutu irysa z czterdziestu ton kłączy irysu, stąd rzadkość tego arystokratycznego aromatu w dzisiejszych kompozycjach zapachowych… Magia kwiatu, który w połączeniu z wetywerią, bergamotką, drzewem cedrowym, narcyzem, geranium i piżmem prezentuje splendor Bois d’Iris.  

Dominujące w Bois d’Iris: 
Iris Pallida, (kosaciec blady) zwany „okazałym” lub Iris Fiorentina  (kosaciec florentyński). 200 kg irysu zużywa się do produkcji 250 ml Bois d’Iris.

Składniki:
irys, wetyweria, bergamotka, narcyz, geranium, piżmo.

Nuty głowy
bergamotka, irys;

Nuty serca
geranium, ylang-ylang, kolendra;

Nuty Bazy
drzewo cedrowe, skóra, wetiwer;

Recenzje naszych fanów

Opinie klientów

Napisz własną opinię >

ŚREDNIA OCENA: (na podstawie 2 opinii)

OD: Basia
Ocena
5
Bois d’iris jest sporym zaskoczeniem nawet dla osób które już długo ,siedzą’ w niszy. Sprawdziłam na mojej skórze wiele zapachów ale zawsze wychodziło coś co mnie drażniło, w przypadku bois d’iris jestem zachwycona od początku do końca, a jego trwałość jest zadziwiająca!
OD: Monia
Ocena
5
Fantastyczny zapach! Na początku pachnie trochę...marchewką ;) ale ta woń bardzo szybko ulatnia się i perfumy staja się eleganckie i subtelne

Opinie mogą być wystawiane jedynie przez klientów, którzy zakupili ten produkt

Przeczytaj więcej na temat Zasad Wystawiania Opinii

Napisz swoją opinię

Przed zamieszczeniem opinii musisz się zalogować. Zaloguj się lub zarejestruj

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ