Pokaż koszyk

Neotantric fragrances

Neotantric fragrances

Niedopowiedziane Historie

Neotantra to nowoczesna interpretacja słowa Tantra. Niektórzy wyznawcy tej neo-filozofii nawiązują do starożytnych korzeni Tantry i zasad nią rządzących, opisanych w pradawnych tekstach. Inni używają słowa „neotantra” jako synonimu „uświęconej seksualności”, co może oznaczać mniej tradycyjne formy erotyzmu. W tym kontekście słowo tantra często nawiązuje do technik mających na celu wzmocnić seksualne i romantyczne związki między ludźmi i sprawić, że będą one bardziej satysfakcjonujące.

Linia perfum Neotantric to zestaw uwodzicielskich zapachów nawiązujących do tantrycznych mądrości sprzed wieków i prezentujących je w nowoczesnym ujęciu. Starzy mistrzowie tantrycznego systemu parampara byliby pewnie odrobinę zdumieni tak nieszablonowym podejściem do ich sztuki, jednakże uważamy, że na pewno spodobałby im się te jakżenatchnione zapachy.

Perfumy Neotantric przemawiają dziś do ciała i do umysłu, tak samo jak kiedyś guru przemawiał do swoich uczniów, przekazując tajemną wiedzę z pokolenia na pokolenie.

Każdy zapach to niedopowiedziana historia, której szczegóły ukrywają się w zdjęciach i krótkich opisach. Rozmarzone cytrynowe nuty Citric Metal Kamasutra oraz Drops of me łączą się poprzez sceny „Motel Noir”, w których Camelia całkiem dobrze się bawi podczas sesji fotograficznej ze swoim chłopakiem Burtem. (I am) a Sex Goddess oraz Parampara Peepshow to słodko-pieprzny koktajl sączony w modernistyczno- dekadenckiej scenerii, w której kobiety osiągają zadowolenie na równi z mężczyznami. Jeżeli się nie boisz, zajrzyj do świata neo-tantry i przekonaj się sam.

KREATOR: Karine Dubreuil

zapach: „Citric Metal Kamasutra”

Jej przygoda z zapachami trwa już od wczesnej młodości. Lubi epikurejski styl życia i oczywiście wszytko to, co wiąże się z zapachami i pięknem. Karine dorastała w Grasse, które jest światową stolicą przemysłu perfumeryjnego. Dzieli czas pomiędzy dom, którego ogród inspiruje w niej wiele emocji związanych z zapachami, a zajęcia tańca, gdzie rozkwita jej druga pasja – muzyka, a w szczególności śpiew operowy. Ta podwójna pasja nigdy się nie wyczerpuje, ponieważ obie nuty współgrają w jej duszy, tworząc harmonię i stale ewoluując.

KREATOR: Serge Majoullier

Zapach: „manic love”

Od dzieciństwa związany z przemysłem perfumeryjnym postanowił zostać kreatorem zapachów, tak jak jego ojciec. Uważa, że ten zawód jest jednym z niewielu zajęć, w których artysta może się realizować w przemyśle. Szczególnie ceni sobie intelektualną wolność, która pozwala mu tworzyć zapachy wedle własnego uznania, od naturalnych aż po całkowicie abstrakcyjne. Żyje według następującej zasady: Zawsze próbuj przekraczać własne granice, albo uprawiając wspinaczkę wysokogórską, albo tworząc innowacyjne nuty i kompozycje zapachowe.

KREATOR: Christian Vermorel
zapach: „parampara peepshow”,
(I Am) a sex goddess

Christian wychował się w Grasse, więc można powiedzieć, że dorastał w otoczeniu perfum. Jego ojciec, mistrz perfumiarstwa, był jego przewodnikiem po magicznym świecie zapachów. Z dzieciństwa wśród zapachów Christian wspomina też wizyty u swojego dziadka, który zajmował się uprawą roślin ogrodowych. Były to bardzo mile spędzone chwile, kiedy jako chłopiec buszował wśród kwiatów, pól i szklarni. W 1963 r. Christian przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie zajął się także muzyką, dołączając do zespołu folk-rockowego.

KREATOR: Celine ripert
zapach: „manic love woman

Z racji wykształcenia chemicznego Celine wykorzystuje swoją wiedzę o składnikach do tworzenia perfum z charakterem. Jest zafascynowana światem zapachów, w szczególności nut korzennych i drzewnych. Jej kreacje zostały już dobrze przyjęte we Francji, Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej, jednakże perfumy przez nią stworzone jeszcze nie ukazały się na rynku. Obecnie Celine zajmuje się wieloma interesującymi projektami, a w niedalekiej przyszłości możemy usłyszeć o jej sukcesach.wysokogórską, albo tworząc innowacyjne nuty i kompozycje zapachowe.

KREATOR: Mathilde Bijaouit

zapach: „inferno e paradiso

Mathilde uległa zafascynowaniu światem zapachów, szczególnie przypraw i jedzenia, w wieku 13 lat. Rok później, podczas wizyty w wersalskim muzeum perfumiarstwa Osmotheque, doznała objawienia: zdecydowała się zostać kreatorem zapachów, by w przyszłości móc eksperymentować z zapachami i na nowo interpretować zapachy natury.

lista produktów
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ