Pokaż koszyk
Biodroga Institut

Biodroga Institut

24h krem dla skóry z deficytem wody

symbol:

10899

rodzaj:

kremy

Wybierz
Pojemność:
  • 50 ml
145,00 
Infolinia
800 77 77 55 Pn-pt w godz. 8-16
Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

Inne produkty z serii INTENSIVE MOISTURE FORMULA

24h krem dla skóry suchej z deficytem wody Krem do pielęgnacji okolic oczu Fluid nawilżający
  • Informacje o produkcie
INTENSE MOISTURE 24h MOISTURE-DEFICIENT SKIN - krem do odwodnionej skóry tłustej i mieszanej, od 30 lat.

Zdrowa skóra również narażona jest na utratę wilgoci. Zjawisko to zwane jest transepidermalną utratą wody (w skrócie TEWL) . Pewna część wody tracona jest codziennie drogą transepidermalną (TEWL). . Zakłócenie równowagi pomiędzy ilością wody dostarczanej do warstwy rogowej naskórka i ilością odparowującą z jej powierzchni prowadzi do efektu wysuszenia skóry. Suche powietrze nie tylko w okresie zimowym może powodować wzrost TEWL, a tym samym wywoływać niekorzystny wpływ na stan i wygląd skóry. I właśnie w tym momencie przychodzi na pomoc 24-godzinny krem do skóry odwodnionej. Kosmetyki z tej linii są szczególnie efektywne w tej materii, ponieważ mają niezrównane zdolności wiązania dużych ilości wody. W konsekwencji TEWL i utrata wody są zredukowane, a funkcje ochronne skóry bardziej stabilne.

Główne składniki:

Madecassoside to wartościowy składnik tygrysiej trawy Centella Asiatica, rosnącej na Madagaskarze. Madecassoside jest innowacyjnym składnikiem o wielopoziomowym działaniu. Stymuluje filagryny odpowiedzialne za tworzenie włókien keratynowych oraz akwaporyny umożliwiające wymianę wodną oraz pozostałe procesy, które pozytywnie wpływają na jędrność skóry.

Specjalne beta-glukany należące do rodziny naturalnych polisacharydów, pozyskiwane są z Funguj Sclerotiium Rolfsji, stąd pochodzi ich nazwa – skleroglukany. Posiadają one szczególne zdolności wiązania dużych ilości wody w skórze, przez co znacząco zmniejszają utratę wody spowodowaną przez TEWL.

Olejek z owoców passiflory jest pozyskiwany z nasion męczennicy – pnącza z lasów Amazonki. Jest wyjątkowo bogaty w kwas linolowy, będący bardzo wartościowym i ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania bariery ochronnej skóry.

Codiavalane® pozyskiwany z alg z rejonu Francji. Ta zielona alga z Bretanii jest wyjątkowo bogata w polisacharydy i składniki mineralne. Znana jest z właściwości stałego wzrostu nawilżenia skóry, nawet w głębokich warstwach epidermy.

Fucogel® to ekstrakt z kukurydzy i soi (biosacharyd). Jest on odpowiedzialny za wzrost nawilżenia skóry do 79% i wygładzenia linii i zmarszczek powstałych w wyniku jej przesuszenia.

Nuty głowy
Nie

Nuty serca
Nie

Nuty Bazy
Nie

Recenzje naszych fanów

Opinie klientów

Napisz własną opinię >

ŚREDNIA OCENA: (na podstawie 2 opinii)

OD: Ewa
Ocena
5
Fajny pod makijaz.Dobrze nawilza...
OD: Anielka
Ocena
5
Mimo że konsystencja tego kremu jest dosyć bogata, to idealnie nadaje się do skóry mieszanej! Świetnie się sprawdził pod makijaż, skóra nie swieci się, a jest dostatecznie nawilżona

Opinie mogą być wystawiane jedynie przez klientów, którzy zakupili ten produkt

Przeczytaj więcej na temat Zasad Wystawiania Opinii

Napisz swoją opinię

Przed zamieszczeniem opinii musisz się zalogować. Zaloguj się lub zarejestruj

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ