Pokaż koszyk
Biodroga Institut

Biodroga Institut

24h krem dla skóry z deficytem wody

symbol:

10899

rodzaj:

kremy

Wybierz
Pojemność:
  • 50 ml
145,00 
Infolinia
800 77 77 55 Pn-pt w godz. 8-16

Zapytaj o dostępność

Inne produkty z serii INTENSIVE MOISTURE FORMULA

24h krem dla skóry suchej z deficytem wody Krem do pielęgnacji okolic oczu Fluid nawilżający
  • Informacje o produkcie
INTENSE MOISTURE 24h MOISTURE-DEFICIENT SKIN - krem do odwodnionej skóry tłustej i mieszanej, od 30 lat.

Zdrowa skóra również narażona jest na utratę wilgoci. Zjawisko to zwane jest transepidermalną utratą wody (w skrócie TEWL) . Pewna część wody tracona jest codziennie drogą transepidermalną (TEWL). . Zakłócenie równowagi pomiędzy ilością wody dostarczanej do warstwy rogowej naskórka i ilością odparowującą z jej powierzchni prowadzi do efektu wysuszenia skóry. Suche powietrze nie tylko w okresie zimowym może powodować wzrost TEWL, a tym samym wywoływać niekorzystny wpływ na stan i wygląd skóry. I właśnie w tym momencie przychodzi na pomoc 24-godzinny krem do skóry odwodnionej. Kosmetyki z tej linii są szczególnie efektywne w tej materii, ponieważ mają niezrównane zdolności wiązania dużych ilości wody. W konsekwencji TEWL i utrata wody są zredukowane, a funkcje ochronne skóry bardziej stabilne.

Główne składniki:

Madecassoside to wartościowy składnik tygrysiej trawy Centella Asiatica, rosnącej na Madagaskarze. Madecassoside jest innowacyjnym składnikiem o wielopoziomowym działaniu. Stymuluje filagryny odpowiedzialne za tworzenie włókien keratynowych oraz akwaporyny umożliwiające wymianę wodną oraz pozostałe procesy, które pozytywnie wpływają na jędrność skóry.

Specjalne beta-glukany należące do rodziny naturalnych polisacharydów, pozyskiwane są z Funguj Sclerotiium Rolfsji, stąd pochodzi ich nazwa – skleroglukany. Posiadają one szczególne zdolności wiązania dużych ilości wody w skórze, przez co znacząco zmniejszają utratę wody spowodowaną przez TEWL.

Olejek z owoców passiflory jest pozyskiwany z nasion męczennicy – pnącza z lasów Amazonki. Jest wyjątkowo bogaty w kwas linolowy, będący bardzo wartościowym i ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania bariery ochronnej skóry.

Codiavalane® pozyskiwany z alg z rejonu Francji. Ta zielona alga z Bretanii jest wyjątkowo bogata w polisacharydy i składniki mineralne. Znana jest z właściwości stałego wzrostu nawilżenia skóry, nawet w głębokich warstwach epidermy.

Fucogel® to ekstrakt z kukurydzy i soi (biosacharyd). Jest on odpowiedzialny za wzrost nawilżenia skóry do 79% i wygładzenia linii i zmarszczek powstałych w wyniku jej przesuszenia.

Nuty głowy
Nie

Nuty serca
Nie

Nuty Bazy
Nie

Recenzje naszych fanów

Opinie klientów

Napisz własną opinię >

ŚREDNIA OCENA: (na podstawie 2 opinii)

OD: Ewa
Ocena
5
Fajny pod makijaz.Dobrze nawilza...
OD: Anielka
Ocena
5
Mimo że konsystencja tego kremu jest dosyć bogata, to idealnie nadaje się do skóry mieszanej! Świetnie się sprawdził pod makijaż, skóra nie swieci się, a jest dostatecznie nawilżona

Napisz swoją opinię

Przed zamieszczeniem opinii musisz się zalogować. Zaloguj się lub zarejestruj

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ