Pokaż koszyk
Czerwiec 28, 2013

Zapachowy wehikuł czasu

Perfumy mają niezwykłą moc – mogą przenosić nas w czasie i odkrywać  w nas nowe oblicza. Dzięki nim wracamy do miejsc i chwil, o których nigdy nie chcielibyśmy zapomnieć. Wpływając na wyobraźnię pozwalają stać się na moment zupełnie inną osobą. Tą niezwykłą podróż w czasie i w głąb siebie odbędziemy dzięki zapachom z Perfumerii Mon Credo.  

Zaskakujące, jak silnie zmysł węchu wpływa na pamięć i wyobraźnię. Kto z nas nie zaznał w życiu sytuacji, kiedy wąchając konkretny zapach, przed oczami ukazał mu się niespodziewanie obraz z przeszłości, wzbudzając zapomniane emocje? Jeśli wspomnienie to było przyjemne, chcemy zachować je na dłużej. To sprawia, że wracamy częściej do zapachu, który był naszym „wehikułem czasu”.

Zdarzają się i takie momenty, kiedy wąchając kompozycje wcześniej nam nieznane, odnajdujemy się dzięki nim w innej rzeczywistości. Przenoszą nas do miejsc znanych z wyobraźni, filmów, książek. Takich, w których nigdy nie byliśmy a jedynie o nich śniliśmy bądź marzyliśmy. Sprawiają, że na chwilę stajemy się swoją ulubioną bohaterką z książek lub filmów.

Próbując we flakonach perfum odnaleźć te indywidualne marzenia, czeka nas długa podróż przez magiczny świat pachnideł.

 Oto kilka propozycji.

Pod słońcem Toskanii

Zamykając oczy i zanurzając się w rozpylony w powietrzu zapach La Collina Toscana Hillock Sunflower odnajdujemy się w pięknej, małej posiadłości położonej na malowniczych wzgórzach Toskanii. Jest leniwy poranek. Za oknem widoczne po horyzont zielone winnice, gaje oliwne i skąpane w słońcu pola słoneczników. Przed domem winoroślą uginają się pod ciężarem dojrzałych kiści winogron. Czujemy zapach świeżych owoców i niemal widzimy promyki słońca tańczące na naszej skórze. W tym okolicznościach budzi się w nas nowa energia. Emanujemy szczęściem. Jesteśmy piękne, odważne i seksowne.

La Collina Toscana Hillock Sunflower to uwodzicielska, owocowo-kwiatowa kompozycja. Na pierwszy plan przebija się soczysta brzoskwinia, bergamotka i czarna porzeczka, które oczarowują nas swoją słodyczą i dają wrażenie soczystości i orzeźwienia. Kiedy zapach rozwija się wyczuwamy w nim jaśmin i słonecznik, które dodają kompozycji lekkości i niedopowiedzianej tajemnicy. Całość osadzona jest na bazie piżma, wanilii i drzewa sandałowego, które podkreślają słodycz i dają wrażenie ciepła, niczym poranne słońce Toskanii.

(La Colina Toscana Hillock Sunflower, Woda perfumowana 100 ml, Cena: 270 zł)

Sex w wielkim mieście

Zatłoczone ulice Nowego Jorku. Miejska „dżungla”, w której słychać tylko klaksony żółtych taksówek i widać spieszących się gdzieś ludzi. Znajdujemy się w samym centrum tego szalonego świata i czujemy się jak ryba w wodzie! To nasze miejsce. Każda mijająca nas osoba dodaje nam energii do działania. Kroczymy odważnie kolejnymi przecznicami, przykuwając męskie spojrzenia. Zapach Mendittorosa Alpha przeniesie nas do miejsc tętniących życiem i pozwoli błyszczeć.

Alpha, jeden z trzech wariantów Mendittorosa, to kompozycja dla kobiet, które chcą poczuć się silne, pewne siebie, dominujące i odważne. Temu orientalno-przyprawowemu zapachowi charakteru nadaje aromatyczny, lekko gorzki, dymny zapach szafranu.

(Mendittorosa Alpha - NOWOŚĆ, Woda perfumowana 100 ml, Cena: 840 zł)

Sen Nocy Letniej

Letni wieczór, hotel z widokiem na morze, elegancki bankiet. Zmęczone upalnym dniem sączymy orzeźwiający drink i słuchamy szumu fal. Jesteśmy niczym Grace Kelly – piękne i eleganckie. Goście nie mogą oderwać od nas wzroku, my natomiast wydajemy się tajemnicze, niedostępne i zdystansowane. Przy bliższym poznaniu jednak okazuje się, że jesteśmy delikatne i subtelne.

Gin Fizz Lubin został zaprojektowany dla samej Grace Kelly. To kwintesencja smaku zamknięta w eleganckim, smukłym flakonie. Miał on przypominać ulubiony drink aktorki przygotowywany na bazie Ginu. Tak powstała kompozycja zniewalająca, magiczna. Na początku, dzięki bergamotce, cytrynie sycylijskiej i mandarynce z Messyny orzeźwia nas, daje uczucie chłodu. Po chwili pojawia się słodycz z nutką goryczy, odczuwalne dzięki olejkowi różanemu, jaśminowi tureckiemu, galbanum i kwiatu pomarańczy.

(Lubin, Gin Fizz, Woda perfumowana 50 ml, Cena: 360 zł)

Każda z kompozycji zapachowych to inny świat, inna rzeczywistość. Dadzą nam chwilę zapomnienia, poruszą wyobraźnię i otworzą nieznane dotąd przestrzenie. Warto więc próbować i szukać kompozycji, które będą naszą odskocznią, naszym „wehikułem czasu”.

 

Więcej informacji udziela:

Marta Gür

tel.: 512 600 646

e-mail: pr@moncredo.pl

La Collina Toscana Mendittorosa AlphaLubin, Gin Fizz

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ