Pokaż koszyk
Marzec 29, 2021

TAJEMNICZE OBLICZE WIOSENNEGO HIACYNTA - MIESIĘCZNY PRZEGLĄD PÓŁEK

Zdobi wiele ogródków i parapetów swymi barwami od marca aż po maj, kusi pięknym wyglądem w wiosennych dekoracjach na witrynach sklepów, urzeka i hipnotyzuje jednym z najintensywniejszych zapachów wśród wiosennych kwiatów. Hiacynt wschodni – kwiat o woni równie pięknej, co kontrowersyjnej, w perfumach jawi się jako głęboki kwiatowy aromat z zielonym tłem. To jego zapach jest w centrum naszych dzisiejszych perfumeryjnych poszukiwań.

HISTORIA POWSTANIA BOSKIEGO KWIATU

Hyiacinthus swoje imię czerpie z mitycznych inspiracji. Zawdzięcza je postaci pięknego Hiacynta – bohatera mitologii greckiej, królewicza spartańskiego i ukochanego Apollina. Według mitu młodzieniec zginął przez zazdrość Zefira, który nie mógł znieść braku reakcji Hiacynta na jego względy i ugodził go rzuconym dyskiem. Z rany wyrósł piękny kwiat, którego płatki zrosiły łzy Apolla. Kwiat ten stał się zarówno symbolem śmierci, jak i odrodzenia natury.

HIACYNT - KWIATEK GAGATEK

Hiacynt potrafi czarować nie tylko wyglądem, rewelacyjnie komponując się z innymi wiosennymi kwiatami w „żywych” barwach, ale także zapachem wyczuwalnym z daleka. Nie dla wszystkich jednak ta upojna woń będzie bezpieczna. Jeden niepozorny, nawet najmniejszy deszczowy kwiat, potrafi wypełnić swoim aromatem pomieszczenie, co może wywołać reakcje skórne u alergików, stać się przyczyną duszności, migreny, a nawet nudności. Wydzielane przez hiacynta drażniące związki eteryczne, które są przyczyną złego samopoczucia, często są powodem unikania go w wystroju wnętrz. Jeśli uwielbiacie niezwykły, głęboki zapach hiacyntów, to proponujemy poszukać tego aromatu w innej postaci – na przykład w perfumach, które są idealną alternatywą by otoczyć się cudownym zapachem wiosennych hiacyntów, nie narażając się na przypadkowe dolegliwości.

HIACYNT W PERFUMACH

Hiacynt może pachnieć kobieco i świeżo, jak w kompozycjach marki BOND NO.9: High Line czy Madison Square , lub słodko-owocowo, jak w Carpe Diem ARTE PROFUMI. Inną intrygującą odsłoną oczaruje w legendarnych perfumach 24 Faubourg czy zielono-kwiatowym Un Jardin Sur le Nil HERMES, ale też intensywnie i zmysłowo pachnie w Acquamarina OMNIA PROFUMI, Rand MORESQUE i Hour BLEND OUD, w których łączy się z lekko męsko brzmiącą nutą ananasa. Jedną z najciekawszych i najbardziej nietypowych kompozycji z nutą hiacynta jest niezwykle naturalna Romanza MASQUE MILANO. Hiacynt pojawia się także w perfumach wodnych Oltremare BOIS 1920, zapachu w świeżym, morskim, w męskim klimacie oraz w drzewnym, ale również świeżym i wytrawnym Foconero TIZIANY TERENZI.

Zachęcamy do poszukiwania innych wiosennych aromatów w perfumach. Nie pojawiają się one tak często jak jaśmin czy róża, ale pięknie odzwierciedlone tulipany, konwalie czy narcyzy można znaleźć szczególnie w perfumeryjnej niszy. W marcu także poszukamy dla Was w Mon Credo akcentów kwitnących drzew!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ