Pokaż koszyk
Czerwiec 2, 2023

NUMEROLOGIA A PERFUMY - CZ.I

Dziś opowiem Wam o numerologii. Jest to temat cieszący się popularnością wśród osób chcących poznać swoje własne "ja". Nie musicie być specjalistami od astrologii aby sprawdzić, co mówi o Was numerologia. Każdy numer to odrębna jednostka charakteryzująca się pewnymi cechami. Podobnie jest z perfumami - każde mają swój odrębny charakter. W tym artykule postaram się połączyć swoją wiedzę z zakresu numerologii ze znajomością perfum, by dobrać odpowiednie kompozycje do Waszych numerów!

CZYM JEST NUMEROLOGIA

Dodając wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia, możecie wyliczyć, jaką liczbą jesteście. Dzięki temu dowiecie się więcej na temat swojego charakteru i osobowości.

Zatem do dzieła! Na początku musicie poznać swój numer, dla przykładu jeśli Wasza data urodzenia to 20.12.1985 r., to wykonujecie proste równanie matematyczne: 2+0+1+2+1+9+8+5=28, a wynik znów sumujecie: 2+8=10, 1+0=1 - zatem jesteście numerologiczną jedynką. Przy wyliczaniu swojego numeru redukujemy wszystkie liczby do jednej, ale wyjątkiem są tu liczby mistrzowskie takie jak 11,22 i 33. W ten sposób poznajemy wibrację, jaką nakreślone jest nasze życie. Gladys Lobos oparła tę metodę na wieloletnich badaniach, aby odkryć zestaw cech i talentów oraz temperament osobowy, co pozwala poprawić swój los, a także realnie wpłynąć na swoją przyszłość.

SKĄD WZIĘŁA SIĘ WIARA W LICZBY I ICH ZNACZENIE

Cofnijmy się w czasie do starożytności. Po system gematrii sięgano jeszcze przed naszą erą. Opierał się on na języku i alfabecie hebrajskim. Przypisywano wartość wyrazom i nazwom poprzez łączenie ich ze znaczeniem religijnym. Z tego systemu korzystali już żydowscy rabini, dzięki nim interpretowali zapisy Talmudu czy Tory. Systemy numerologiczne miały swoje miejsce także w krajach arabskich, Indiach i Chinach. W zależności od pochodzenia systemu, metodologia obliczeń była różna, przykładowo  Ajbad, system arabski, przypisywał konkretne wartości liczbowe literom, a także wyrazom. Chińczycy natomiast korzystali z konotacji, które wywodziły się z brzmienia liczb i cyfr. Według numerologów nic nie dzieje się przypadkowo, ani to, że ktoś urodził się w danym kraju, ani, że posiada takie, a nie inne imiona i nazwiska, datę urodzenia itp.

CHARAKTERYSTYKA NUMERU A DOBÓR PERFUM

Skoro każdy z nas ma w numerologii swoją liczbę, którą charakteryzuje pewien zestaw cech, warto sprawdzić, czy możliwe jest dobranie kompozycji zapachowej na tej podstawie. Poniżej przedstawię charakterystykę każdego z numerów, dowiecie się, jakie są jego mocne i słabe strony, czym się kieruje w życiu i jaka jest jego droga oraz postaram się wybrać najlepiej pasujące do niego perfumy z naszego asortymentu Mon Credo.

NUMEROLOGICZNA JEDYNKA - INDYWIDUALIZM

Jedynka to naturalny lider, ma cechy przywódcze oraz niezwykłą siłę. Osoby te są nastawione na osiągnięcie sukcesu. Są zdeterminowane, starają się być najlepsze we wszystkim czego się podejmą. Charakteryzuje je pracowitość, niezależność i motywacja. Z sukcesem pokonują wszelkie przeszkody oraz dostrzegają możliwości dla innych niedostępne. Uwielbiają wyzwania, jednak czasem mierzą się ze zwątpieniem w siebie. Ich dążenie do doskonałości oraz wewnętrzny krytyk mogą uprzykrzać życie. W miłości zaborcze, w pracy dominujące, nie zawsze spotkają się z przychylnością innych. 

Idealnymi perfumami dla jedynek w mojej ocenie będą FENICE , DUCHESSA , LAYTON , HEROD , ORO ROSSO , czy ECSTASY . Są to wody perfumowane i ekstrakty, mocne, wyraziste, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Charakteryzują się trwałością i dużą projekcją, zatem podkreślą wszystkie mocne cechy numerologicznych jedynek. Fenice, Duchessa uwydatnią kobiecość i klasę jedynek, natomiast Layton i Herod to perfumy dla silnych męskich przywódców. Oro Rosso i Ecstasy to kompozycje uniseks, które przypadną do gustu poszukiwaczom wyrazistych perfum z charakterem. 

NUMEROLOGICZNA DWÓJKA - PARTNERSTWO

Dwójki to chodzące dobro i spokój, empatyczni powiernicy, gotowi nieść pomoc w każdej chwili. Są wrażliwi i łagodni, zazwyczaj domatorzy, ponad wszystko w życiu stawiają na dobre relacje. Najlepsi przyjaciele, otwarci, ufni i bardzo opiekuńczy. W tarocie dwójkę symbolizuje Kapłanka, w astrologii natomiast dwójce odpowiada Księżyc. W dalekowschodniej filozofii liczbie dwa odpowiada symbol Yin i Yang, co oznacza tolerancję, dialog i pragnienie pokoju. Dwójki to doskonali mediatorzy, lubią rozwiązywać wszelkie konflikty. Jedynie asertywność nie jest ich najmocniejszą stroną i czasem stawiają dobro innych ponad swoim. Najczęściej to introwertycy, lekko zamknięci w sobie, natomiast potrafią słuchać i nie szukają sławy ani poklasku.

Świetnymi propozycjami zapachowymi dla dwójek będą PINK MOLECULE , ESCENTRIC 02 , POMELO SORRENTO , DELINA LA ROSEE czy ORION - perfumy świeże, kwiatowe lub cytrusowe, dość dyskretne, choć świetnie podkreślające delikatną osobowość dwójek. Pink Molecule i Delina La Rosee podkreślą kobiecą subtelność, natomiast Escentric 02 i Orion to kompozycje wybierane częściej przez mężczyzn. Z cytrusowym Pomelo Sorrento każda dwójka, niezależnie od płci, poczuje przypływ pozytywnej energii.  

NUMEROLOGICZNA TRÓJKA - KREATYWNOŚĆ

Trójki to osoby urodzone pod szczęśliwą gwiazdą. Opatrzność zawsze nad nimi czuwa. Tajemnicze, kreatywne, uzdolnione, otwarte i przebojowe, nie boją się porażek. Mają optymistyczne podejście do życia, dzięki czemu roztaczają wokół siebie pozytywną aurę. Ciekawe świata, szukają wyzwań i bez trudu je realizują. Uosobienie doskonałości, jednoczą się z naturą i wszechświatem. W astrologii liczba 3 wiąże się z Wenus. Osoby te są szczere i altruistyczne, a co najważniejsze, niosą dobro z potrzeby serca, a nie dla poklasku. Wadą niekiedy jest gadulstwo i skłonność do koloryzowania opowieści, ale któż z nas nie ma wad?

W jakich nutach mogą się odnaleźć trójki?  Polecam przetestować CHAOS , CRIO , IMPERIAL PEACOCK , a także  THIS IS NOT A BLUE BOTTLE 1.2 Kompozycje te podkreślą indywidualizm numerologicznych trójek i pomogą im wyróżnić się w tłumie.

Mam nadzieję, że artykuł był pomocny, a dzięki niemu wielu z Was dowiedziało się więcej o sobie i swoich mocnych stronach. A już niebawem kolejna część tego artykułu, w której postaram się dopasować ciekawe kompozycje z asortymentu Mon Credo do pozostałych liczb.

Joanna 

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ