Pokaż koszyk
Wrzesień 14, 2021

NATURALNA PIELĘGNACJA Z POLSKĄ MARKĄ ALBA1913

Pośród błyszczących pudełek o ekskluzywnym designie, kosmetyków pielęgnacyjnych można by rzec, że wręcz „skonstruowanych” w laboratoriach, produktów o tajemniczo wyglądającym składzie, kilka naszych półek zajmuje skromna i wizualnie bardzo prosta marka. Alba 1913 to rodzima, polska firma, która powstała w Poznaniu ponad 100 lat temu! Motto marki „zdrowie jest piękne” oddają w pełni naturalne składy, oparte o receptury z „zeszytu dziadka”. Sprawdźcie sami jak skutecznie zadba o waszą skórę natura, z której to co najlepsze czerpie Alba.

ZIELARSKA TRADYCJA TRZECH POKOLEŃ

Historia laboratorium Alby sięga czasów przedwojennych. 1913 rok to początek drogi, którą wyznaczył Mieczysław Rychlicki. Krótko po ukończeniu studiów w Berlinie, wrócił do Poznania, by zająć stanowisko u boku samego właściciela firmy, która po latach stała się jego własnością. Mimo trudności w okresie wojny, komunistycznego wywłaszczenia i zniszczenia części budynków Alby, w 1948 roku wznawia ona działalność dzięki zachowanym przez Rychlickiego recepturom. Niestety nie był to ostateczny powrót na rynek, gdyż kolejne przejęcie budynków nie pozwoliło na dalsze funkcjonowanie laboratorium. Alba1913 odrodziła się dopiero dzięki synowej Mieczysława Rychlickiego, Katarzynie, która początkowo wznowiła działanie firmy we Włoszech, gdzie mieszkała z rodziną, ale w 1992 roku przywróciła też laboratorium w Poznaniu. Dziś na czele marki stoją jej synowie – Łukasz i Jakub Rychliccy, jednak kosmetyki Alby zachowały receptury oraz szatę graficzną z dawnych projektów dziadka. Dostępne są nie tylko w ich rodzinnym mieście, ale również w ekskluzywnych salonach, ośrodkach SPA i perfumeriach na całym świecie.

100% NATURALNEJ PIELĘGNACJI

Alba1913 jest marką kosmetyków wegańskich (w większości certyfikowanych, pozostałe będą certyfikowane do końca 2021 roku). W ich nazwach często znajdziemy określenie „galeniczny”, które wskazuje na w pełni naturalne pochodzenie. Produkcja opiera się na aptecznej tradycji łączenia roślinnych składników aktywnych z zachowaniem standardów Clean Beauty. Kosmetyki aromatyzowane są również w naturalny sposób, za pomocą olejków i ekstraktów roślinnych.

POLSKA MARKA CENIONA W HOLLYWOOD

Klienci perfumerii Mon Credo powinni wiedzieć o tym, jak cenione są kosmetyki Alba 1913, gdyż nie bez powodu ta marka znalazła się na naszych półkach obok innych najbardziej prestiżowych kosmetyków na świecie. Alba 1913 dotarła nawet za ocean, w ręce makijażystów gwiazd Hollywood, do amerykańskich butików, concept store'ów, saudyjskich salonów SPA czy japońskich ekodrogerii. Jednym z ważniejszych osiągnięć marki było znalezienie się na słynnej liście magazynu Surface, który rekomenduje globalne odkrycia w dziedzinie designu, mody i architektury. Ponadto Alba1913 była finalistą amerykańskich „kosmetycznych Oskarów” - CEW Beauty Awards i zwycięzcą Total Beauty Award w kategorii kosmetyków naturalnych. Polską markę doceniła też saudyjska księżniczka, która zaproponowała Albie współpracę.

PRZYJEMNOŚĆ DLA CIAŁA I ZMYSŁÓW

Wśród produktów Alby dostępnych w Mon Credo znajdziecie nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne do ciała, twarzy, dłoni i stóp, ale też olejki do aromaterapii oraz świece do masażu. Nasi klienci najchętniej wybierają bestsellerową ochronną mgiełkę do twarzy Metropolitan Skin Guard Mist , intensywnie nawilżający krem do rąk Galenic Daily Hand Cream o przepięknym, cytrusowym zapachu, cudownie wygładzający, cukrowy peeling do ciała Essential Body Scrub i nawilżającą świecę z masłem shea do masażu ciała Calming Massage Candle , która działa równie kojąco na zmysły roztaczając przepiękny aromat pomarańczy z melisą.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ