Pokaż koszyk
Marzec 29, 2021

KREMY OCHRONNE - NIEWIDZIALNE RĘKAWICZKI

Tym razem powiemy kilka słów o bardzo istotnej, choć często pomijanej pielęgnacji naszych dłoni, które w ostatnim czasie są wyjątkowo narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Zachęcamy do tego, aby poświęcić im chwilę przygotowując regenerujące domowe zabiegi, ale przede wszystkim polecamy, by wychodząc z domu zabierać ze sobą mini kosmetyk, który będzie skuteczną ochroną i szybkim antidotum na przesuszoną skórę.

GDY ZMĘCZONE DŁONIE WOŁAJĄ SOS

Trzeba przyznać, że ostatni rok dał w kość fizycznej i psychicznej kondycji każdego z nas. Problemów przysporzył także w innych sferach, o których w obliczu ważniejszych spraw zupełnie zapominamy, a często wymagają one naprawdę zaledwie minimalnej uwagi. Praktycznie każdego dnia wychodząc z domu, lub nawet pozostając w nim, stykamy się z silnymi środkami dezynfekującymi, których użycia wymagają aktualne obostrzenia. Większość z nas także stosuje takie preparaty w domach, nie tylko do odkażania dłoni, ale i powierzchni, których najczęściej dotykamy. Niezależnie od tego, czy zawierają one alkohol czy nie, w dużym stopniu wysuszają naszą skórę, podobnie zresztą jak popularne mydła oraz wspomniane detergenty do powierzchni, często używane bez wcześniejszego założenia rękawiczek. Wystarczy kilka dni, a skóra dłoni zaczyna przejawiać pierwsze oznaki przesuszenia. Kolejne manifestuje pękając, co powoduje jeszcze większy dyskomfort. Co zrobić, gdy szorstka skóra dłoni woła o ratunek?

NATURALNY PEELING + ODŻYWCZY KREM, CZYLI REGENERUJĄCY KOMPRES DLA DŁONI W DOMOWYCH WARUNKACH

Kremy chroniące przed zniszczeniem naturalnej bariery ochronnej skóry dłoni, to podstawowy kosmetyk, który powinien być regularnie stosowany. Nawet częste mycie rąk może niekorzystnie wpływać na stan skóry, choć było i jest ono oczywistą koniecznością. Jeśli wygląd naszych dłoni wyraźnie wskazuje na przesuszenie i osłabienie kondycji skóry, to warto poświęcić chwilę na dogłębną regenerację z użyciem specjalistycznych kosmetyków.

Z pewnością na lepsze wchłanianie preparatów dobrze wpłynie wcześniejszy zabieg wygładzający, a każdy z nas może sam przeprowadzić go w domowych warunkach. Doskonale sprawdzą się do tego kawowe fusy połączone z miodem i oliwą - naturalny peeling, który pomoże nam pozbyć się martwego naskórka. Świetnym zabiegiem dla dłoni będzie także parafinowa kąpiel, tutaj pod warstwę parafiny polecamy użyć dobrej jakości kremu do rąk. Jaki naszym zdaniem będzie najlepszy? Bogaty w wiele substancji regenerujących i odżywczych. Bezkonkurencyjny krem – zabieg sam w sobie, oferuje marka Valmont, słynąca z najwyższej jakości kosmetyków. HAND NUTRITIVE TREATMENT nałożony na dłonie działa jak leczniczy kompres, przeznaczony jest do skóry dojrzałej i wysoce narażonej na działanie szkodliwych czynników. Co działa w szczególnie efektywny sposób w tym kremie? Potrójne DNA, liposomy z RNA i witaminy, czyli składniki aktywne nieporównywalnie skuteczne w walce z upływającym czasem i wszelkimi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Warto zwrócić uwagę także na kremy innych marek dostępnych w naszej ofercie: bestsellerowy GALENIC DAILY HAND CREAM polskiej marki Alba, który jest wręcz uwielbiany przez naszych klientów za niezwykłe bogactwo substancji odżywczych, ekspresowe i trwałe działanie oraz przepiękny cytrusowy zapach. Odżywcze i przeciwstarzeniowe działanie gwarantuje koenzym Q10 z masłem karite w kremie SILK+VOILE od UERMI, perfumowanym zapachem UR±SILK. Bardzo bogate w naturalne ekstrakty i olejki są także włoskie kremy z serii ACCA KAPPA, a przyjemny zapach perfum będzie dodatkowym atutem w przypadku nawilżających kremów o lekkiej konsystencji uzupełniających serie zapachów DELINA i PINK MOLECULE.

Wyjątkowo nadwyrężona bariera ochronna skóry, w tym czasie potrzebuje mocnego wsparcia. Zachęcamy więc, by mieć przy sobie chociaż miniaturę kremu do rąk i używać kosmetyku częściej niż zwykle, aby dłonie na wiosnę wyglądały zdrowiej i witały przyjemnym dotykiem.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ