Pokaż koszyk
Kwiecień 17, 2020

Krem czy serum do twarzy – co lepiej wybrać?

Czy krem i serum do twarzy mogą być stosowane w duecie? W jakiej kolejności należy aplikować wskazane kosmetyki? Kto nie powinien rezygnować z nakładania serum? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych częściach tekstu.

Krem do twarzy

Aplikacja kremu do twarzy to elementarny etap każdej domowej pielęgnacji, której ogólnym celem jest poprawa wyglądu i kondycji skóry. W zależności od wybranego wariantu krem pozwala uzyskać określone rezultaty, np. ograniczyć powstawanie niedoskonałości. Aby efekty stosowania kosmetyku były odczuwalne, przed jego zakupem należy uwzględnić kilka kwestii.

Najlepiej wybierać kremy przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry i wieku oraz wpisujące się w ściśle określone potrzeby. Warto również zwracać uwagę na składy produktów, właściwości oraz sposób aplikacji. To właśnie poprzez odpowiednie nakładanie i wmasowywanie kosmetyków możesz wzmocnić ich działanie i co za tym idzie – jeszcze szybciej zaobserwować rezultaty codziennego stosowania.

Kremy na dzień, na noc czy ochronne mogą być stosowane w połączeniu z serum. Zanim jednak rozwiniemy ten wątek, zastanówmy się, czym różnią się od siebie te produkty. Znasz podstawowe informacje o kremach, pora omówić działanie serum.

Serum do twarzy

Serum do twarzy to kosmetyk zawierający szereg cennych składników aktywnych w dużym stężeniu. Dlatego też nie jest przeznaczone do codziennego stosowania. Ma konsystencję żelu albo emulsji. W zależności od wybranego wariantu – w składzie znaleźć można oleje czy ekstrakty roślinne oraz witaminy. Podobnie jak w przypadku kremu, ten produkt warto dostosować do rodzaju skóry, wieku i indywidualnych potrzeb.

Komu poleca się regularne stosowanie serum? O zakupie tego preparatu warto pomyśleć wtedy, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, zwalnia metabolizm komórkowy, a procesy regeneracyjne skóry spowalniają. Najczęściej wskazuje się, że dobrym momentem na rozpoczęcie aplikacji serum jest ukończenie 25. roku życia. Jest to oczywiście umowna granica, sygnalizująca początek zachodzenia istotnych zmian.

Wnioski

Jakie są zatem różnice między kremem a serum do twarzy? Krem to produkt przeznaczony do codziennego stosowania (rano i wieczorem), natomiast serum można aplikować co pewien czas. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z serum, nakładaj je na oczyszczoną, stonizowaną cerę. Następnie wmasuj ulubiony krem. Stosując serum przed kremem, wzmocnisz działanie produktów i jeszcze skuteczniej zadbasz o wygląd i kondycję skóry.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ