Pokaż koszyk
Grudzień 30, 2023

GOLDFIELD & BANKS - NOWA MARKA Z DALEKIEJ AUSTRALII NA PÓŁKACH MON CREDO!

Rok 2023 obfitował w fantastyczne nowości na półkach Mon Credo – Electimuss, Vertus, Attar Al Has, ArteOlftto czy Gleam szturmem zdobyły serca naszych klientów, a wiele wyjątkowych kompozycji szybko dołączyło do listy naszych bestsellerów. W końcówce roku nie spoczęliśmy na laurach i dodaliśmy do naszego asortymentu jeszcze jedną unikalną markę – pochodzącą z dalekiej Australii Goldfield & Banks! Dziś przybliżymy Wam jej niezwykłą historię.

GOLDFIELD & BANKS – SKĄD POCHODZI MARKA?

Historia Goldfield & Banks zaczyna się na drugim końcu świata, kiedy Dimitri Weber, ekspert w dziedzinie zapachów francusko-belgijskiego pochodzenia, wyrusza w podróż, aby odkryć osobliwą i enigmatyczną krainę, która rozciąga się daleko za horyzontem. Zakochany w bujnym, aromatycznym pięknie Australii, jej rozległych równinach, turkusowych wybrzeżach, wnętrzach w kolorze ochry i surowych krajobrazach, postanawia stworzyć markę Goldfield & Banks Australia, której został założycielem i dyrektorem kreatywnym. W ten sposób uchwycił esencje zachwycających elementów Australii i złożył nimi hołd temu niepowtarzalnemu i zadziwiającemu kontynentowi. Dążąc do rozwinięcia botanicznego marzenia z tej ponadczasowej krainy, Dimitri Weber stworzył luksusową kolekcję zapachów uniseks, zawierającą wyjątkowe, czyste i rzadkie australijskie esencje, wcześniej nieodkryte we współczesnej perfumerii.

JAK POWSTAJĄ PERFUMY GOLDFIELD & BANKS?

Podróż każdych perfum Goldfield & Banks rozpoczyna się w Australii, gdzie rodzime rośliny są zbierane i przetwarzane w celu uzyskania olejków o wyjątkowej czystości. Następnie esencje powstałe z australijskiej flory są łączone z esencjami z całego świata, a w kolejnym etapie wysyłane do Francji. Tu miesza się je z organicznym alkoholem i butelkuje, w wyniku czego powstają finalne perfumy, które znają i kochają klienci marki. Nad każdą kompozycją osobiście czuwa Dimitri Weber we współpracy ze znanymi perfumiarzami z całego świata. Marka Goldfield & Banks przy wyborze składników australijskiego pochodzenia współpracuje z doświadczonymi i oddanymi plantatorami i dostawcami środków botanicznych z Australii, którzy dostarczają wysokiej jakości olejki, często nieznane w przemyśle perfumeryjnym.

Zrównoważona jakość tych składników reprezentuje innowacyjne i współczesne podejście do produkcji olejków perfumeryjnych i ukazuje wiodącą australijską wiedzę specjalistyczną w badaniach i rozwoju botanicznym. Rezultatem jest nowoczesna, a zarazem ponadczasowa kolekcja luksusowych perfum przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn.

GOLDFIELD & BANKS – POCHODZENIE NAZWY MARKI

Marka składa hołd pierwszemu australijskiemu botanikowi i przyrodnikowi, Josephowi Banksowi, od którego nazwiska zaczerpnęła drugi człon swej nazwy. Kolekcja australijskich roślin, nasion, owadów i dzikiej przyrody Banksa, będącego odkrywcą i niezwykłym kolekcjonerem, jako pierwsza ujawniła Europejczykom ogromne bogactwo botaniczne tego kontynentu. W Goldfield & Banks najlepsze i najcenniejsze składniki z całego świata zostały połączone z czystymi, naturalnymi esencjami zaczerpniętymi z różnorodnej gamy australijskich nasion, drewien, kwiatów, porostów, żywic, liści i owoców. Pierwszy człon nazwy został natomiast zaczerpnięty z legendy, według której australijskie drzewa sandałowe rodzą się i rozwijają na złocistych polach (z j. ang. gold – złoty, field – pole).

JEDYNE W SWOIM RODZAJU PERFUMY GOLDFIELD & BANKS

Łącząc wiedzę o najbardziej autentycznych, rodzimych esencjach Australii z wielowiekową francuską wiedzą specjalistyczną w sztuce tworzenia perfum, zapachy Goldfield & Banks, tworzone na australijskim kontynencie, są wynikiem poszukiwań najlepszych wrażeń zapachowych. Australijskie esencje botaniczne zostały starannie wyselekcjonowane, aby stworzyć nowy, zapadający w pamięć sen o płonących pustyniach, połyskujących nadmorskich widokach i ciemnych, aromatycznych lasach. Każdy z elementów został starannie wyeksponowany, aby ukazać jego wyjątkowe i oszałamiające piękno. Wszystkie zapachy od Goldfield & Banks zawierają esencje w co najmniej 20% koncentracji, co zapewnia im wyjątkową trwałość i projekcję. Każda kompozycja posiada zapachową ekskluzywność i drzewną głębię, którą można wydobyć jedynie z najczystszych australijskich i światowych esencji. Bardzo istotny jest także fakt, że wszystkie produkty marki są wegańskie, oraz cruelty free, czyli na żadnym etapie produkcji nie były testowane na zwierzętach.

GOLDFIELD & BANKS - WYJĄTKOWE OLFAKTORYCZNE DOZNANIE

Odkrywanie perfum Goldfield & Banks marka porównuje do wyjątkowej podróży. Zaczyna się ona od otwarcia kompozycji, porównywanego do piękna australijskiego wschodu słońca – świeżego, rześkiego i czystego, z aromatycznym i orzeźwiającym wydźwiękiem. Od lekkiego i radosnego wschodu słońca przenosimy się do do kwiatowego, egzotycznego i olśniewającego serca kompozycji, gdzie każde perfumy ujawniają swoją olfaktoryczną esencję. Ostatnim etapem tej niezapomnianej podróży jest baza perfum, porównana do wielobarwnego światła zachodu słońca, która pozwala nam rozkoszować się elegancją zapachu, który pozostanie z nami przez resztę dnia.

Oferta marki Goldfield & Banks została podzielona na dwie kolekcje – Native i Botanical. Pierwsza z nich inspirowana jest wyjątkowymi miejscami na australijskiej mapie, a w jej skład wchodzi 10 kompozycji: Blue Cypress, Bohemian Lime, Desert Rosewood, Ingenious Ginger, Pacific Rock Moss, Southern Bloom, Sunset Hour, Velvet Splendour, White Sandalwood i Wood Infusion. Druga seria skupia się na wyjątkowych, cennych esencjach roślinnych i obejmuje 3 zapachy: Island Lush, Purple Suede i Silky Woods.

Zachęcamy Was do zapoznania się z jedyną w swoim rodzaju marką Goldfield & Banks w naszych perfumeriach Mon Credo w DH Vitkac w Warszawie i Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ