Pokaż koszyk
Sierpień 1, 2023

ELECTIMUSS - NAJLEPSZA DECYZJA W WYBORZE PERFUM

Znacie już jedną z naszych marek, której hasłem przewodnim był wybór (Choix). Z tegorocznych targów Esxence 2023 przywędrowała z nami inna marka, której nazwa również nawiązuje do wyboru. Etos „wybrać to, co najlepsze” to też nasza dewiza, którą kierujemy się poszukując marek do Mon Credo. Poznajcie nasz wybór dla Was – Electimuss, czyli londyńską markę, która od wejścia na rynek zbiera oklaski, ogrom rewelacyjnych opinii, zachwytów i najlepszych ocen.

GWIAZDOZBIÓR TALENTÓW W LABORATORIUM ELECTIMUSS

Za sukcesem marki stoją nazwiska, które znane są w całym świecie perfumeryjnej niszy: Christian Provenzano, Julien Rasquinet, Sofia Bardelli, Kevin Mathys, John Stephens oraz Marco Genovese. To oni odpowiadają za odzwierciedlenie inspiracji w perfumach i skomponowanie zapachów. Nad odpowiednim rozwojem Electimuss czuwa duet: Luke Granger, Jason Collison (od 2015 roku, założyciele) oraz Claire Sockell Thompson (od 2020 roku, dyrektor kreatywna). Tworzenie kolekcji zapachów było dla nich wyrazem poszukiwania tego, co najlepsze, jak mówią: „postrzegamy zapach jako niezbędny akt wyrażania siebie, a tworząc charakterystyczne i indywidualne zapachy, możemy podnieść codzienność i umożliwić osobistą ekspresję poprzez zapach.” Sięgając do źródeł historii perfumiarstwa, odnaleźli oni swój punkt odniesienia w mitologii rzymskiej oraz legendach starożytnego Rzymu i w oparciu o nie opracowali koncepcję marki Electimuss London.

RZYM W CENTRUM INSPIRACJI ELECTIMUSS

Nazwa marki nawiązuje do wyboru, z łacińskiego w luźnym tłumaczeniu oznacza „wybór tego, co najlepsze”. Ta idea jest ściśle związana z etosem starożytnych Rzymian – pragnienia i dążenia do posiadania najlepszych rzeczy w życiu. Co prawda Rzym nie jest kolebką perfumiarstwa, jednak odegrał istotną rolę w jego rozwoju. To Rzymianie nadali nazwę perfumom, wykorzystując określenie „per fumum” – przez dym. Używali przeróżnych olejków zapachowych w rytuałach religijnych, ale też rozpowszechnili je w codziennym użytkowaniu. Uczynili również z perfum symbol statusu społecznego, luksusu i bogactwa, a później także zaczęli używać ich jedynie dla przyjemności, nie ograniczając sobie możliwości ich stosowania.

Electimuss czerpie inspiracje z historii Rzymian, którzy mieli obsesję na punkcie zapachu. Podążali Jedwabnym Szlakiem z Zachodu na Wschód, by zdobyć najcenniejsze olejki z całego Imperium, udoskonalając tym samym sztukę perfumiarską. W szerokiej kolekcji perfum marka również wykorzystuje najcenniejsze, starannie dobrane surowce, dbając o najwyższą jakość swoich produktów. Kunszt i perfekcję widać już na pierwszy rzut oka, gdyż flakony Electimuss wykonane są bardzo precyzyjnie, jakby były rzeźbione przez mistrza. Wyglądem przypominają kolumny charakterystyczne dla rzymskiej architektury, co podkreślają grawery w metalowych elementach oraz grube, masywne szkło.

CO OFERUJE MARKA ELECTIMUS

Zapachy Electimus oczarują Was nie tylko niepowtarzalnymi aromatami, ale z pewnością również niezawodną trwałością i projekcją. Marka postawiła na wyższe stężenia niż standardowe wody perfumowane. Decydując się na dowolne perfumy z kolekcji, wybieracie gwarancję najwyższej jakości ekstraktów o stężeniu 30%. Biorąc pod uwagę koncentrację, klimat kompozycji - częste użycie w składach mocnych nut jak oud, przyprawy, nuty drzewne i żywice, intensywność zapachów zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

IMPERIUM ZAPACHU

Marka wydała 5 nowoczesnych kolekcji, w których mamy do wyboru aż 23 zapachy. Cała seria Electimuss przyciąga wzrok intensywnymi barwami szkła flakonów, które odróżniają poszczególne kolekcje. W tym roku dołączyły do nich kolejne kompozycje, jedna w obłędnym flakonie o głębokiej, niebieskiej barwie, usiana drobnymi gwiazdkami, a druga w obecnym już w kolekcji Emperor, różowo-fioletowym odcieniu.

Eternal Collection

Obecnie liczy 9 zapachów, których inspiracje nawiązują do legend władzy, uwodzenia i miłości oraz samego serca włoskiej stolicy. Do tej serii należą: Aurora, Auster, Fortuna, Imperium, Jupiter, Rodanthe, Silvanus, Trajan, Pomona Vitalis.

Lustrous Collection

Lśniąca kolekcja to 3 kompozycje, będące wyrazem pasji do astrologii. Kolejny przedmiot zainteresowań Rzymian to niebo, planety i gwiazdy, w nich widzieli bramę do bogów. Aquila Absolute, Puritas oraz Celestial to niebieskie drogi, które prowadzą do innego wymiaru.

Emperor Collection

Najbardziej luksusowa linia, w której mamy 3 zapachy: Octavian, Gladiator Oud, Amber Aquillaria. O wyjątkowości tych perfum świadczy wykorzystanie bardzo rzadkich i trudno dostępnych składników, dlatego ich produkcja jest ograniczona.

Consort Collection

Dwie zupełnie odmienne odsłony zaskakująco wielowymiarowego składnika – paczuli. Persephone’s Patchouli oraz Patchouli of the Underworld inspirowane Persefoną i Plutonem, ukazują światła i mroki, świeżość wiosennej zieleni oraz surowość podziemnej ciemności.

Nero Collection

W centrum inspiracji tej dekadenckiej kolekcji jest potęga, charakter, ekstrawagancja władcy. Black Caviar, Capua, Summanus, Vici Leather, Vixere, Mercurial Cashmere skierowane są do silnych osobowości, dodatkowo podkreślając ich majestatyczną aurę.

ELECTIMUSS – BRYTYJSKA NOWOŚĆ W ASORTYMENCIE MON CREDO

Każdy zapach Electimuss będzie ciekawym przeżyciem jeśli poznacie dokładne inspiracje twórców, sprawdzając je (JUŻ WKRÓTCE!) na stronie Mon Credo. Kreatywność w tworzeniu koncepcji marki, to wyraz artystycznego podejścia do perfumiarstwa i jesteśmy pewni, że zachwyci Was to niezwykłe imperium zapachu, ożywiające rzymską historię.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ