Pokaż koszyk
Sierpień 24, 2021

CIEPŁE PROMIENIE SŁOŃCA W PERFUMACH

Zainspirowani ciepłą barwą promieni sierpniowego słońca, które przenikają drzewa swą świetlistą łuną, załamują się i w magiczny sposób rozpraszają w szkle, wodzie, a już najpiękniej we flakonach perfum, postanowiliśmy poszukać najbardziej świetlistych aromatów na naszych półkach. W naszych wyobrażeniach świetlisty zapach to taki, który tworzy aurę błogiego ciepła wokół noszącego. Dziś trochę bardziej poetycko, bo sceneria za oknem wprawia nas w marzycielski nastrój.

SŁONECZNE PERFUMY OTULONE ZŁOTEM

Wszelkie złote elementy flakonów przyciągają wzrok przepięknie odbijając słoneczne światło. Złoto niezaprzeczalnie ma swój urok nie tylko jako element biżuteryjny, ale również jako barwa flakonu. Gdy światło promieni przenika złocisty flakon, tworzy w nim magiczny obraz podkreślający ciepło kompozycji.

Jednym z najbardziej przykuwających uwagę flakonów w kolorze ciepłego złota, jest DESERT SUAVE LIQUIDES IMAGINAIRES. Pomarańczowo-złote szkło zachwycająco przenika światło, które załamuje się w płynie. Wnętrze jest równie ciepłe i cudownie otulające, choć dosyć gęste, co zawdzięcza intensywnej, daktylowej słodyczy. Kompozycję „rozświetla” akcent mandarynki i kwiatu pomarańczy.

Woda perfumowana ECLIPSE BLEND OUD inspirowana grą światła i cienia między Słońcem, Ziemią i Księżycem, ukazuje bardziej orientalne ciepło. Cytrusy w otwarciu symbolizują energię słoneczną i wprowadzają w zmysłowe serce zapachu, w którym unoszą się pyliste cynamonowo-kwiatowe, pudrowe nuty. Całość otacza bursztynowa szata z prążkowanego szkła, z którym światło gra prawdziwy spektakl.

AESTHETIC TURBULENCE STATE OF MIND to zapach zaklęty w bursztynowo-złocistym flakonie. Kompozycję otwierają świeże i lekkie nuty herbaciane, które szybko nabierają ciepła od aromatu kocanki, lukrecji i labdanum. Od serca po bazę otula jak leciutki szal. Ta uwodzicielska mieszanka „łapie” każdy promień światła, rozpraszając go w geometrycznej bryle.

SŁOŃCE W ZAPACHU

Słońce w nazwie perfum zobowiązuje! Poniższe kompozycje są słoneczne już z nazwy, złocistej szaty lub płynu, a dodatkowo wypełniają je radosne, świetliste akordy, które pozytywnie nastrajają na cały dzień.

SOLEIL PIQUANT TERRY DE GUNZBURG to zapach rozgrzanej słońcem skóry, otulonej luksusowym balsamem o aromacie cytrusów i egzotycznych kwiatów: migdałowca, pomarańczy i kaktusa. Jest tak ciepły, jak złocisto-pomarańczowa barwa płynu we flakonie. W kolekcji marki znajdziemy jeszcze jeden świetlisty zapach, który pozytywną energią unosi nad ziemię – LUMIERE D'EPICES , jego promienny akord cytrusów i białych kwiatów rozświetla przyprawowe tło.

GOLD SOLE MORESQUE – tak jak złote słońce na linii horyzontu wschodzi jaskrawym łukiem, tak świetliste, jasne, owocowe tony wschodzą w otwarciu tej kompozycji. Serce promienieje zmysłową i uwodzicielską wonią tuberozy, znów mamy akcent białego kwiatu, który łączy się z bursztynową bazą. Złoty flakon „przeszyty” promieniami, jak to zwykle u Moresque – dzieło sztuki.

SOLEIL D'ITALIE MANCERA króluje przez całe lato. To wszechstronna kompozycja – z cytrusami, nutami wodnymi, wetywerią, przyprawami, kwiatami, nutami drzewnymi, a to wszystko w idealnej harmonii. Włoskie słońce w zapachu Mancery jest radosne, jasne, ukazuje przyjemne ciepło, ale i lekki śródziemnomorski wiatr niosący zapach rozgrzanej morskiej wody.

SOLEIL BRULANT TOM FORD – upalne słońce odzwierciedla w tych perfumach bogata mieszanka żywic, oblana czarnym miodem, w której wibrują drobinki różowego pieprzu – dominujący składnik kompozycji, dodający świetlistej ostrości. Słońce w Soleil Brulant ogrzewa najmocniej z przedstawionych zapachów, wręcz przenika promieniami na wylot.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ