Pokaż koszyk
Kwiecień 6, 2022

ANNA I EVA – WIOSENNA ELEGANCJA W ZŁOCIE I BIELI

Anna i Eva z kolekcji Lubin są z nami w Mon Credo już prawie rok. Przypominamy te dwie piękne kompozycje z francuskiego atelier w odrębnym artykule, gdyż stoją w cieniu niegasnących gwiazd Kirke i Deliny, a naszym zdaniem również zasługują na uwagę. Zachęcamy do zapoznania się z Anną i Evą szczególnie teraz, w wiosenne dni, gdyż ta pora roku wyjątkowo podkreśla ich piękno.

KOBIECE PORTRETY W MAISON LUBIN

Lubin jako jedna z najstarszych perfumerii na świecie, bardzo dba o tradycje perfumiarskie zachowane od 1798 roku, kiedy to Pierre Francois Lubin sformalizował swoją pierwszą działalność. Wcześniej, od 1784 roku zdobywał doświadczenie u boku Jeana-Luisa Fargeona, nadwornego perfumiarza Marii Antoniny, by po trzydziestu latach samemu stać się dostawcą perfum dla wielu dworów europejskich. Historia Lubin rozpoczęła się od damskich wyrobów perfumowanych i w dalszym ciągu większą część kolekcji stanowią perfumy dla kobiet. Poświęcony księżnej Grace Kelly Gin Fizz po dziś urzeka panie swoją przestrzenną świeżością, a Nuit de Longchamp przenosi w lata 30. XX wieku ponadczasową elegancją aromatu w retro klimacie.

Dziś atelier Lubin proponuje nam ultranowoczesne kompozycje Portraits de Femmes, kolekcji inspirowanej kobietami w różnych zakątkach świata: w Holandii, we Włoszech oraz w Meksyku. W Mon Credo pojawiły się Anna i Eva , których olfaktoryczne obrazy zabiorą Was na malowniczy rynek Amsterdamu i na słoneczną Sycylię.

HOLENDERSKIE I WŁOSKIE INSPIRACJE WE FRANCUSKIEJ SZTUCE PERFUMIARSTWA

Kolekcję zapachowych portretów kobiet dom perfumeryjny Lubin stworzył we współpracy z Delphine Thierry, która wniosła w dorobek Lubin już aż 15 kompozycji, w tym całą serię Aristia wprowadzoną na rynek w 2019 roku.

Anna

Anna spaceruje po jednym z najpiękniejszych kwiatowych targów, w barwnym Amsterdamie, kwitnącym łanami tulipanów i róż. Ciężko wyobrazić sobie zapach inspirowany takim miejscem, który nie byłby rajem kwiatowych woni.

Kiedy łódź Anny dopływa do brzegu rzeki w Amsterdamie, świt budzi radosne, pełne barw i aromatów życie malowniczego miasta. Anna chłonie zapach kwiatów, a za nią unosi się przyjemna świeżość wodnej toni. Kroczy rynkiem w stronę kwiatowego targu, dzieląc łagodny uśmiech z tłumem zalotników i przyciągając wzrok niewinnym spojrzeniem, które odkrywa jej dobrą duszę.

Filarem kompozycji jest róża w morskiej bryzie, a wokół niej wirują wonie lotosu i ylang-ylang. Pozytywną energię wnosi cytrusowy akord, a całość osiada na subtelnej, bardzo kobiecej bazie z białego piżma, ambroksanu i drzewa sandałowego.

Eva

Eva przemierza pomarańczowe gaje Sycylii, gdzie pracuje jej ojciec – Anglik. Skojarzenia z Sycylią to oczywiście cytrusowa świeżość, więc oczywisty jest główny akord w Evie, łączący różne aromaty o cytrusowym tonie.

Eva biegnie boso po ziemi rozgrzanej Sycylijskim słońcem. Emanuje od niej aura młodzieńczej radości, naturalność i blask, który oczarowuje wszystkich, którzy ją mijają. Ona, tak samo urzeczona naturą tego miejsca, obiecuje sobie zostać artystką, by odzwierciedlać otaczające ją piękno. Eva beztrosko patrzy na świat, w którym widzi same ciepłe barwy.

Choć cytrusy tworzą jeden z podstawowych tonów tych perfum, jej sercem, które wyznacza rytm, jest aromat białego kwiatu – kwiatu pomarańczy. Jego tłem jest ciepłe, miękkie piżmo, a zielone akcenty neroli, petitgrain oraz imbir podkreślają eleganckie, wytrawne niuanse zapachu.

Jak sami widzicie, Anna i Eva to wiosenne dziewczyny pełne uroku, któremu nie sposób odmówić. Zapraszamy więc na spotkanie wszystkie Panie, które chcą podkreślić swój naturalny wdzięk świeżością, młodzieńczą radością i poczuć wiosnę wokół wszystkimi zmysłami.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ