Pokaż koszyk

Biuro Prasowe

 • Zainspirowani niezwykłą rękodzielniczą pasją biżuteryjną, postanowiliśmy napisać kilka słów o nieco zapomnianej kolekcji marki Baldi. Wysokiej jakości biżuteryjne elementy są często stosowane przez niszowe marki w dekoracji flakonów i pudełek. Oprócz klasycznych detali ze złota czy innych metali szlachetnych, niszowe marki używają też fragmentów minerałów i kamieni. To właśnie zainspirowane kamieniami perfumy stworzyła włoska marka, zdobiąc nimi korek każdego z czterech zapachów kolekcji.

 • Chociaż przesilenie wiosenne kilka dni temu rozpoczęło astronomiczną wiosnę, to aura panująca na zewnątrz nie do końca zwiastuje nam obraz wiosny takiej, jaką chcielibyśmy mieć podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jednym ze zwiastunów wiosny w krajobrazie i w powietrzu, są kwitnące i pachnące drzewa oraz krzewy, dlatego szukamy ich zapachów na perfumeryjnych półkach, aby przywołać myślami prawdziwą wiosnę.

 • Tym razem powiemy kilka słów o bardzo istotnej, choć często pomijanej pielęgnacji naszych dłoni, które w ostatnim czasie są wyjątkowo narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Zachęcamy do tego, aby poświęcić im chwilę przygotowując regenerujące domowe zabiegi, ale przede wszystkim polecamy, by wychodząc z domu zabierać ze sobą mini kosmetyk, który będzie skuteczną ochroną i szybkim antidotum na przesuszoną skórę.

 • Zdobi wiele ogródków i parapetów swymi barwami od marca aż po maj, kusi pięknym wyglądem w wiosennych dekoracjach na witrynach sklepów, urzeka i hipnotyzuje jednym z najintensywniejszych zapachów wśród wiosennych kwiatów. Hiacynt wschodni – kwiat o woni równie pięknej, co kontrowersyjnej, w perfumach jawi się jako głęboki kwiatowy aromat z zielonym tłem. To jego zapach jest w centrum naszych dzisiejszych perfumeryjnych poszukiwań.

 • Zimą nasze włosy są wyjątkowo narażone na działanie szkodliwych czynników. Oprócz niskiej temperatury na zewnątrz oraz suchego powietrza od ogrzewania w pomieszczeniach, dochodzą uszkodzenia mechaniczne spowodowane noszeniem czapki, tarciem szalika i płaszcza. Co zrobić, by po zimowym osłabieniu przywrócić włosom zdrowy wygląd, miękkość i blask oraz jak odpowiednio chronić je przed wiosennymi zmianami temperatur? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów, a dzięki marce serii Balmain Hair Couture rezultaty będą oszałamiające!

 • Wydawałyby się, że na temat róży i oudu w perfumach powiedziane zostało już wszystko, ale czy na pewno tak jest? O ile naście lat wstecz pojawienie się tego połączenia w niszy było elektryzującym novum, o tyle obecnie takie zestawienie w głównym akordzie perfum pojawia się dosyć często. Nawet w mainstreamie coraz częściej widujemy to połączenie, a sam nurt agarowo-różanych perfum rozwinął się w zaskakująco szybkim tempie. Czy róża i agar mogą nas jeszcze czymś zaskoczyć? Gdy w nasze ręce trafiają nowe zapachy z tymi nutami, jesteśmy pewni, że mogą zadziwić jeszcze nie raz.

 • Na zbliżający się Dzień Kobiet przygotowaliśmy wyjątkową listę pielęgnacyjnych perełek z Mon Credo. Kierując się doświadczeniem naszej kadry pracowniczej, którą tworzą w przeważającej części kobiety, wybraliśmy te produkty, które naszym zdaniem każda kobieta chciałaby mieć na swojej kosmetycznej półce. Przeczytajcie, a dylemat nad wyborem prezentu rozwiąże się sam!

 • Od wejścia na rynek w 1992 roku monumentalnej błękitnej gwiazdki Muglera, na temat perfum w klimacie gourmand pojawiły się już setki artykułów. Dziś praktycznie każdy jest w stanie wymienić chociaż jeden zapach z kategorii „jadalnych”, a czekoladowe akcenty w perfumach są na wyciągnięcie ręki. Zbiór składników tej grupy rozrósł się też pokaźnie, a wśród kompozycji, które w ostatnich latach opuściły perfumiarskie laboratoria, są nieprawdopodobnie realistycznie odzwierciedlone zapachy nie tylko wanilii czy czekolady, ale także bardziej nietypowe jak kasztan w lukrze czy wata cukrowa.

 • Skóra należy do najpopularniejszych bazowych komponentów perfum. Jej woń nasycona mieszanką innych aromatów jest jednocześnie jednym z najstarszych składników używanych w perfumiarstwie. Pojawia się w składach wielu perfum, doskonale utrwalając ich zapach, ale często także tworzy przewodni akord kompozycji. Charakterystyczny surowy zapach skóry przywodzi na myśl galanteryjny materiał, jednak w innych rodzajach skóry jej aromat potrafi bardzo zaskoczyć mocniejszym lub łagodniejszym tonem, tak jak w przypadku zamszu. Jak pachnie zamsz w naturalnej, a jak w perfumeryjnej odsłonie – przeczytacie poniżej.

 • Nawiązując do zbliżającego się święta zakochanych, szukamy na naszych półkach odcieni miłości. Zatrzymaliśmy się instynktownie przy krwistej czerwieni róży w pudrowym Rouge Nocturne Terry de Gunzburg, której kolor wyróżnia się na tle wszystkich pozostałych flakonów w perfumerii. Gorącą czerwień w perfumach wyrażają przede wszystkim ich nuty, tworząc zmysłowe akordy, a barwa płynu może je jedynie dopełniać. Wówczas tworzy się obraz kompozycji niemalże wypełnionej emocjami. Większą uwagę warto jednak skupić na aromatach, które odzwierciedlają gorące uczucia.

Items 1 to 10 of 191 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 20
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ