Pokaż koszyk
Luty 3, 2015

Zapachy dla mężczyzn - jak je dobierać?

Kosmetyki zapachowe dla panów stanowią dziś niemal 30% wszystkich dostępnych na rynku perfum. Mężczyźni mają więc z czego wybierać, jednak czy wiedzą, jak to robić? Piszemy, co o mężczyźnie mówi jego zapach i jak wybrać ten, który odzwierciedli jego styl i osobowość.

Rola perfum męskich

Co jest najważniejsze, gdy mówimy o wyborze zapachu dla mężczyzny? Jak w każdym wypadku – subiektywne odbieranie perfum jako przyjemnych oraz odpowiadających stylowi i charakterowi jego posiadacza. Perfumy mają podkreślać osobowość mężczyzny i decydować o tym, w jaki sposób odbierany jest przed otoczenie. Mają definiować jego osobowość i dodawać pewności siebie. Powinny również pasować do wyglądu zewnętrznego mężczyzny oraz do jego wieku, a także pory roku czy dnia.

Wśród perfum męskich wyróżnić możemy kilka kategorii zapachów, które oparte są na rożnych nutach zapachowych. Każde z nich mogą stać się odpowiednie dla panów w rożnym wieku i o rożnym charakterze. Sprawdźmy więc, jak dobrać perfumy dla mężczyzn, biorąc pod uwagę poszczególne kompozycje aromatów.

Zapachy drzewne – perfumy z tej grupy charakteryzują się aromatem charakterystycznym dla ściętych drzew. Wykorzystuje się w nich olejki uzyskiwane z cedru, sosny, drzewa sandałowego czy wetiweru, czasem łączy się je z zapachami skórzanymi. Właściwy im jest trwały i głęboki aromat, są odpowiednie dla mężczyzn eleganckich, dojrzałych i statecznych.

Zapachy cytrusowe (owocowe) – cytrusowe nuty zapachowe wykorzystywane są zarówno w perfumach damskich, jak i męskich. W przypadku tych drugich wykorzystywane są m.in. aromaty mandarynki, jałowca, limonki, cytryny, ananasa czy bobu tonka. W połączeniu z aromatem drewna czy przypraw tworzą kompozycje lekkie, świeże i energetyczne – idealne dla mężczyzn aktywnych i pełnych wigoru.

Zapachy korzenne – wyczujemy w nich nutę gałki muszkatołowej, pieprzu, cynamonu czy kardamonu, ale także np. lawendy i cytrusów. Przeznaczone dla mężczyzn silnych i eleganckich, jednak stonowanych i skromnych.

Zapachy orientalne – są ciepłe, słodkie i zmysłowe. Dominuje tu wanilia, drzewo sandałowe, kadzidła oraz przyprawy i zapachy zwierzęce, np. piżmo. Należą do perfum trwałych, które sprawdzą się w przypadku mężczyzn tajemniczych, intrygujących, o dużej charyzmie.

Zapachy paprociowe – oparte są na bazie aromatów cytrusowych oraz nutach mchu, paczuli, lawendy i ziół (jak np. bazylii, tymianku i rozmarynu). Te mogą wybrać panowie lubiący wyzwania i rywalizację, pewni swoich potrzeb, zdecydowani i nowocześni.

Zapachy szyprowe – kompozycje łączące nuty drzewne i cytrusowe: wetiwer, paczulę, mech, jaśmin, bergamotkę, kwiaty, szałwię. Należą do zapachów klasycznych i eleganckich, sprawdzą się w przypadku oficjalnych imprez czy spotkań. Dobre dla panów eleganckich i dbających o tradycyjne zasady kultury osobistej.

Pamiętajmy także, że zapachy męskie powinny być używane z umiarem i wyczuciem, by nie przytłaczać otoczenia swą intensywną wonią. Poza dobrze dobranym zapachem liczy się więc jego dyskrecja i subtelności, dzięki którym spełni on swoją rolę.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ