Pokaż koszyk
Kwiecień 6, 2017

Pachnący dom

Na klimat domu składa się nie tylko odpowiedni wystrój wnętrza oraz jego kolorystyka, ale również zapach. Odpowiednio dobrany może pobudzać, rozluźniać, działać relaksacyjnie lub też przywoływać miłe wspomnienia.


Ludzie od wieków otaczali się zapachami. Był to i jest nadal istotny element w życiu każdego człowieka. Odczuwanie zapachów jest jednym z najważniejszych ludzkich zmysłów i często pełni rolę psychologiczną, wpływając na nasze reakcje i zachowania. Węch to jeden z najczulszych zmysłów dlatego bodźce zapachowe niezwykle szybko docierają do naszego mózgu uruchamiając szereg reakcji.

 

Jak wpływają na nas zapachy?

Substancje zapachowe mają wpływ na samopoczucie i nastrój, ale również równowagę chemiczną organizmu. Poszczególne zapachy pozwalają na lepsze kontrolowanie emocji. Możemy więc je wykorzystać, by poprawić swój nastrój, zwiększyć koncentrację lub też zminimalizować zaniepokojenie.

Działający na zmysły zapach warto dobrać do stylu wnętrza oraz swoich własnych upodobań. Odpowiednio dobrany oddziałuje na zmysły i wprowadza dobry nastrój.

 

Wybierz orzeźwienie lub spokój

Nutę orzeźwienia i letniego klimatu zapewni zapach cytrusowy, zaś spokojny nastrój wprowadzą wonie lawendy oraz wanilii. Niektóre zapachy mogą być wykorzystywane także, jako afrodyzjaki. Jeżeli chcemy, by w naszym domu zapanowała gorąca atmosfera, postawmy na zapachy z dodatkiem mirry, róży lub olejku z drzewa sandałowego, który jest niezwykle energetyzującym i mocnym zapachem z delikatną korzenną nutą.

Właściwie dobrane zapachy pozwolą wypocząć lub też dodadzą energii, w sypialni zaś mogą spotęgować miłosne uniesienia. W momentach wytężonej pracy sprawdzi się aromat jaśminu, goździków lub mięty, które skutecznie pobudzają pracę szarych komórek. Otaczanie się tymi zapachami będzie pomocne również w przypadku odrabiania przez dzieci lekcji.

 

A może jaśmin?

Chcąc wprowadzić atmosferę relaksu niezbędne będą delikatne zapachy pomarańczy, cytryny lub paczuli. Aromaty te wprowadzą do domu powiew świeżości oraz pozytywnie wpłyną na nastrój domowników. Odpowiednio dobrane zapachy pomagają również w zrelaksowaniu się. Po ciężkim dniu w pracy warto więc wziąć długą odprężającą kąpiel w towarzystwie kojącego jaśminu, który złagodzi objawy stresu oraz napięcia.

Oferta zapachów moncredo.pl pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu każdego domu. Te z pozoru drobne detale znacząco wpływają na atmosferę miejsca, czyniąc je wyjątkowym.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ