Pokaż koszyk
Czerwiec 18, 2018

LIQUIDES IMAGINAIRES – co warto wiedzieć o tej marce?

Noc świętojańska, zwana też Nocą Kupały, zbliża się wielkimi krokami. Mimo upływu lat to wciąż popularne święto, które urzeka nas ciekawymi obrzędami i bogatymi tradycjami. Też czekacie na to wydarzenie? Jeśli tak, może warto pomyśleć o odpowiednim zapachu na tę okazję? Perfumy marki Liquides Imaginaires mogą być jednym z doskonałych wyborów.

Rytuały, natura i żywioły

Liquides Imaginaires to niszowa marka perfum, stworzona przez Philippe’a di Meo, która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno – raptem kilka lat temu. Jak mówi twórca, nawiązuje ona do pierwotnych pięknych zapachów, czyli do kadzideł palonych na cześć bogów w rytualnych ceremoniach. Perfumy Liquides Imaginaires  mają też stanowić nową jakość, służyć uwodzeniu i czarowaniu. Kolekcje perfum, zebrane w trzy zachwycające trylogie, mają nawiązywać do takich podstawowych wartości jak dobro i zło, dzień i noc czy mądrość i oszołomienie, upojenie. Nawiązują do przeciwieństw, które jednak są w naturze nierozłączne. Philippe di Meo stworzył je, by na nowo ożywić ceremonie i rytuały związane z perfumami. Wraca do esencji perfum, które swym aromatem mają zachęcać nas do śnienia, marzeń, fantazjowania i tworzenia wyimaginowanego wszechświata.

Les Eaux-Delà

Pierwsza z trylogii Liquides Imaginaires nosi nazwę Les Eaux-Delà. Perfumy z tej serii nawiązują do wielkiej emocjonalnej i świętej mocy. Emanują ezoteryką i erotyką. W skład trylogii wchodzą zapachy Sancti, Fortis i Tumultu. Zapach Sancti ma kojarzyć się z dobrem, świętą ochroną i wznoszeniem się ducha. Fortis nazywane są inaczej czarną wodą i mają stanowić ochronę przed złymi duchami oraz dawać siłę do stawiania czoła przyszłości. Tumultu ma zaś kojarzyć się z dzikością, nagością, ekstazą i przyjemnością.

Sancti Liquides Imaginaires SANCTI / 790 zł

Les Eaux Sanguines

Les Eaux Sanguines – druga z trylogii – czerpie inspiracje ze świętych win. Mają udowadniać, że perfumy, tak samo jak wino, powstają dzięki trosce o naturę i specjalistycznej wiedzy osób, które je tworzą. W jej skład wchodzą zapachy takie jak Dom Rosa, Bloody Wood i Bello Rabelo. Pierwszy zapach nawiązuje do szampańskiej róży, która jest kwiatem pasji i romantyzmu. Drugi z nich został zainspirowany winem jako darem od bogów. Ma pobudzać zarówno intelektualne, jak i zmysłowe namiętności. Trzeci z zapachów oznacza pięknego bohatera. Zachęci Was do podejmowania ryzyka i szukania przygód.

bloody wood Liquides Imaginaires BLOODY WOOD / 790 zł

Les Eaux Arboraties

Trzecia trylogia Les Eaux Arboraties nawiązuje do drzew, roślin i zwierząt. Pierwszy z zapachów tej serii, Tellus, to hołd dla ziemi i roślin w niej rosnących. Ma kojarzyć się z zapachem korzeni. Drugi produkt z trylogii, Saltus, związany jest zapachem kory i żywicy. Kluczowym elementem dla tego zapachu jest energia życiowa. Ostatnie perfumy, Succus, kojarzą się z koronami drzew i zapachem kwiatów na nich. Inspiracją dla ich tworzenia były wolność, sen, pragnienie i piękno.

Wszystkie te zapachy nawiązują do natury i jej piękna i będą idealne na wszystkie spotkania na łonie natury. A latem przecież takich nie brakuje. Czy wiecie już, który z nich byłby najlepszy dla Was?

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ