Pokaż koszyk
Listopad 2, 2019

Dlaczego perfumy na każdej osobie pachną inaczej?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego perfumy na każdym ciele pachną inaczej, choć skład poszczególnych kompozycji jest zawsze taki sam? Prawda, że pytanie to jest niezwykle intrygujące? W dzisiejszym tekście postaramy się zaspokoić Waszą ciekawość i poszukać najbardziej satysfakcjonujących odpowiedzi!

1. Temperatura ciała

Może wydawać się to zaskakujące, ale na ostateczny zapach perfum wpływa… temperatura naszego ciała. Zasada jest prosta: im jest ona wyższa, tym bardziej wyczuwalne będą aromaty, które na nią zaaplikujemy. Dlatego też w cieplejsze dni sięgamy po mniej intensywne perfumy, a jesienią i zimą – po te mocniejsze, na przykład korzenne, bądź też orientalno-korzenne, w których składzie nie brakuje mocnych, odrobinę ostrych przypraw. Oczywiście, znaczą rolę odgrywa tu również gospodarka hormonalna, a także stres.

2. Rodzaj skóry

Tej kwestii nie można pominąć, bowiem każdy rodzaj skóry inaczej reaguje na stosowane kompozycje. Dla przykładu: skóra sucha i wrażliwa szybciej będzie chłonęła zapachy, dlatego te mogą wydawać się nam mniej trwałe, natomiast skóra tłusta lub ze skłonnościami do przetłuszczania się sprawia, że każda woń zdaje się być niesamowicie intensywna. Nie powinno zatem dziwić, że w tym drugim przypadku zalecane są delikatne, łagodne i subtelne aromaty. Najmniej problematyczna i jednocześnie najbardziej neutralna jest, rzecz jasna, skóra normalna.

3. Odpowiednia dieta

Wpływ na intensywność stosowanych perfum ma również… nasza dieta! Najlepszym tłem dla wybieranych zapachów będzie skóra osób, które zdrowo się odżywiają, dbają o spożywanie zbilansowanych posiłków, odpowiednio nawadniają organizm i unikają przetworzonych produktów. Interesujące wydaje się natomiast to, że bardziej neutralne reakcje z olejkami eterycznymi mają miejsce w przypadku osób, które zdecydowały się na dietę wegetariańską lub wegańską, albo po prostu ograniczają ilość spożywanego mięsa. Jak więc widać, właściwy, nieobciążający tryb życia ma tutaj niemałe znaczenie, dlatego lepiej unikać fast foodów i bardziej tłustych posiłków.

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, że na intensywność używanych perfum wpływ na również odczyn pH skóry, a także faza cyklu menstruacyjnego. Wszystko za sprawą hormonów, o których wspominaliśmy już powyżej. To natomiast sprawia, że zakup perfum powinien być dobrze przemyślany, a sama kompozycja dobrze dopasowana do indywidualnych cech oraz potrzeb każdego organizmu. W innym razie nawet najwyższej jakości produkty mogą nas odrobinę… zaskoczyć, a nawet rozczarować.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ