Pokaż koszyk
Listopad 30, 2019

Czym się kierować podczas zakupu mydła?

Nie ma łazienki, w której brakowałoby mydła. Nie wszyscy jednak kupują mydło świadomie, zwracając uwagę na jego właściwości i skład. Kierując się wyłącznie zapachem lub ceną, nierzadko wybieramy produkt, który zamiast odpowiednio pielęgnować skórę, przyczyni się do powstawania podrażnień, a nawet reakcji alergicznych. W dzisiejszym wpisie podpowiemy więc, czy się kierować, poszukując odpowiedniego mydła, aby było ono bezpieczne w użytkowaniu i nie przerażało zbyt wysoką ceną.

1. Jakie rodzaje mydła wyróżniamy?

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od omówienia najbardziej znanych rodzajów mydeł. Sposobów ich klasyfikacji jest bowiem kilka. Mydła dzielimy: ze względu na ich zdolność rozpuszczania się w wodzie, ze względu na konsystencję oraz ze względu na odczyn wodnych roztworów. W przypadku tych pierwszych, wyróżniamy mydła rozpuszczalne, czyli potasowe, sodowe i litowe, a także nierozpuszczalne, takie jak wapniowe. Jeśli mowa o konsystencji, wyróżnić można mydła twarde, miękkie i ciekłe, a w odniesieniu do odczynu roztworu, mówimy o mydłach alkaicznych i obojętnych. O czym natomiast warto pamiętać? Między innymi o tym, że mydła potasowe potocznie nazywane są szarymi, mydła sodowe to te najbardziej popularne, toaletowe, dostępne w formie białej kostki, a litowe słabo rozpuszczają się w wodzie i nie są stosowane do mycia.

2. Na co należy zwrócić uwagę?

Nie będzie to zaskoczeniem: w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na skład mydła oraz jego przeznaczenie. Im mniej chemii w mydle, tym lepiej – nie można o tym zapominać! Sprawdźmy więc, czy mydło, którego zakup rozważamy, bogate jest w składniki pochodzenia naturalnego. Ponadto, mydło musi być dla nas bezpieczne, aby nie wysuszało i nie podrażniało skóry. Ważne, by sprawdzać też jego pH – powinno być ono jak najbardziej zbliżone do pH skóry, które waha się od 5,5 do 7. Oczywiście, nie bez znaczenia jest też wydajność mydła i jego estetyka.

3. Które mydła proponujemy?

I na koniec kilka rekomendacji. Wśród polecanych przez nas mydeł znajdują się m.in.: mydło o aromacie tuberozy i jaśminu NOUGAT LONDON (trzykrotnie mielone, powstałe na bazie roślin, wzbogacone o wyciąg z masła shea i kiełków pszenicy, bogate w witaminę E, które oczyszcza, nawilża i zmiękcza skórę), mydło MAREMMA'S TOBACCO (naturalne, robione ręcznie w niskiej temperaturze, poddane naturalnym procesom suszenia, bogate w glicerynę i przeznaczone do każdego rodzaju skóry) oraz mydło Oolang Infini (wyróżniające się wysokim stężeniem olejków cytrusowych, gwarantujących stuprocentowe odświeżenie i orzeźwienie).

Wszystkie polecane przez nas mydła znajdują się natomiast pod tym adresem. Znajdziecie tam sporo ciekawych opcji, w tym luksusowe i oryginalne zestawy upominkowe, idealne na świąteczny prezent!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ