Pokaż koszyk

Wszystko o perfumach

 • Kwiecień 15, 2019

  Senselier - kto to taki?

  Zawód senseliera jest ściśle powiązany z branżą perfumiarską, jednak nadal niewiele osób wie, czym tak naprawdę zajmuje się osoba, która go uprawia. Choć mogłoby się wydawać, że senselier to ktoś, kto tworzy zapachy, tak naprawdę jego rola jest zupełnie inna. Przeczytajcie, na czym polega praca w tym nowym i nadal mało znanym zawodzie.

 • Kwiecień 8, 2019

  Jak powstają perfumy?

  Proces tworzenia perfum nie jest ani prosty, ani krótki. Często by uzyskać odpowiednią kompozycję zapachową, trzeba poświęcić wiele miesięcy na próby i testy, a nawet starannie dobrana receptura nie gwarantuje rynkowego sukcesu. Jeśli perfumy nie mają “tego czegoś”, mogą wcale nie przebić się do świadomości odbiorców i zniknąć z rynku niezauważone. Dlatego przed perfumiarzami stoi naprawdę trudne zadanie. Przeczytajcie, jak przebiega cały proces tworzenia perfum.

 • Nikt nie ma chyba wątpliwości, że perfumy potrafią wpływać na nasze emocje - zmieniać nastrój, pobudzać, uspokajać. Starczy przypomnieć sobie, jak automatycznie rozluźniamy się, gdy czujemy, znany, swojski zapach kojarzący się z bezpieczeństwem i jak spinamy się, czując woń, którą nasz umysł łączy z negatywnymi wspomnieniami. To dlatego, że pamięć węchowa jest trwalsza niż jakakolwiek inna forma pamięci, którą dysponujemy.

 • Marzec 18, 2019

  Jak testować perfumy?

  Testowanie perfum nie powinno polegać na ich szybkim rozpyleniu na blotterze i podsunięciu sobie owego papierka pod nos. W ten sposób nie odkryjemy całej głębi zapachu i istnieje spora szansa, że kompozycja, którą początkowo uznaliśmy za idealną dla nas, po powrocie do domu wcale nie będzie nam się podobać. Ten proces powinien potrwać - tylko wtedy mamy pewność, że dobierzemy zapach, który naprawdę jest dla nas odpowiedni. Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy testach?

 • Wiosna już niebawem zagości u nas na dobre. Jest to doskonała wręcz okazja, by wypróbować nowe perfumy, dopasowane do tej optymistycznej pory roku. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka zapachów, które idealnie sprawdzą się w nadchodzącym sezonie.

 • Każda wyjątkowa kompozycja składa się z wielu nut zapachowych, nad których wyborem perfumiarze potrafią głowić się miesiącami. Najbardziej znane nosy robią wszystko, by ich dzieła były jak najbardziej oryginalne i nowatorskie, co sprawia, że poszukują coraz to nowych niezwykłych składników, które mogłyby wzbogacić ich aromat. Są jednak substancje, które od lat wykorzystuje się w wielu perfumach, a nadal cieszą się ogromną popularnością. Można wręcz stwierdzić, że stanowią klasykę, jeśli chodzi o składniki wykorzystywane w perfumiarstwie. Jakie to substancje?

 • Niedawno przedstawiliśmy Wam pierwszą część słowniczka zapachowego, który ma ułatwić wejście w fascynujący świat perfum nowym osobom. Dziś zapraszamy na drugą odsłonę, w której znajdziecie kolejne przydatne pojęcia!

 • Świat perfum jest naprawdę fascynujący i cały czas wciąga nowe osoby, które w krótkim czasie stają się miłośnikami i znawcami pięknych zapachów. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą one przebrnąć przez ciąg niezrozumiałych dla laików pojęć pojawiających się w recenzjach i artykułach z tej dziedziny. Dlatego, by pomóc w zanurzeniu się w cudowną krainę perfum, postanowiliśmy stworzyć krótki słownik najważniejszych terminów z tego obszaru.

 • Historia perfum sięga tysięcy lat wstecz. Już nasi starożytni przodkowie spalali w ogniu pięknie pachnące rośliny i żywicę na znak szacunku i oddania dla bogów. Stąd prawdopodobnie sama nazwa perfum, która pochodzi od łacińskiego wyrażenia „per fumum” - przez dym. Dym o odurzającym zapachu miał wznosić się do istot wyższych wraz z modlitwami wyznawców i tym samym zapewniać ludziom ich przychylność.

 • Prawie każdy, kto kupił specyfik o pięknym zapachu zamknięty w ozdobnym flakoniku, twierdzi, że nabył perfumy. W wielu przypadkach jednak jest to błędne określenie. Na rynku znajduje się wiele innych substancji zapachowych – jak chociażby woda toaletowa czy perfumowana – i to one są kupowane dużo częściej. Jaka jest równica między nimi a perfumami?

Items 1 to 10 of 110 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 11
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ