Pokaż koszyk

Wszystko o perfumach

 • Często ludziom wydaje się dziwne, że nawet niewielka buteleczka perfum może kosztować aż kilkaset złotych. Skąd biorą się te zawrotne ceny? Przede wszystkim wpływają na nie użyte do produkcji składniki. Perfumiarze do tworzenia najsłynniejszych i najpiękniejszych zapachów często używają substancji niezwykle rzadkich lub trudnych do pozyskania. Jeśli taki składnik znajdzie się w recepturze perfum, koszt ich wytworzenia błyskawicznie szybuje w górę. Które z produktów używanych w perfumiarstwie osiągają na rynku najwyższe ceny?

 • Składniki perfum kojarzą nam się zazwyczaj z pięknie pachnącymi kwiatami, owocami cytrusowymi i orientalnymi przyprawami. Jednak w recepturach najsłynniejszych i najdroższych zapachów na świecie znajdują się też ekstrakty o dużo bardziej zaskakującym pochodzeniu. Co takiego kryje się w eleganckich, misternie wykonanych buteleczkach?

 • Perfumy mają siłę, której nie da się przecenić. Mogą uspokajać lub dostarczać energii, pobudzać zmysły, dodawać pewności siebie, relaksować. Lubiany zapach natychmiast wprawia w dobry nastrój i rozluźnia, nielubiany powoduje, że wewnętrznie się spinamy. Ta ukryta w nich moc sprawia, że nieustannie poszukujemy nowych zapachów, perfumiarze zaś co roku przedstawiają nam kolejne piękne kompozycje. Większość z tych woni można jednak zaklasyfikować do jednej z kilku najpopularniejszych grup zapachowych. Jakie to grupy?

 • Październik 2, 2018

  Dobieramy perfumy do osobowości

  Wybór idealnie dopasowanych do nas perfum jest trudną sztuką, która rzadko komu udaje się od razu. Bywa, ze trzeba wypróbować wiele zapachów, by trafić na taki, w którym czujemy się naprawdę dobrze. Często nawet jeśli w sklepie wydaje się, że perfumy są piękne, po spryskaniu się nimi, czujemy się nie do końca komfortowo. To dlatego, że nasze cechy charakteru sprawiają, że wolimy pewne zapachy od innych i poszczególne nuty zapachowe cenimy bardziej. Stąd nawet jeśli odbieramy niektóre wonie jako przyjemne, nie czujemy się dobrze, gdy same je nosimy. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie perfumy pasują do naszego typu osobowości i poszukiwania idealnych rozpocząć od „swojej” półki. Może wtedy wcześniej trafimy na te właściwe?

 • CoSTUME NATIONAL to firma założona 1986 roku w Mediolanie przez Ennia Capasę – który został jej dyrektorem kreatywnym – oraz jego brata Carlo, pełniącego funkcję dyrektora generalnego. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się jedynie projektowaniem kolekcji odzieży. Szybko podbiło modowy świat i kilka lat później dom mody miał już swoje sklepy w Mediolanie, Nowym Jorku, Rzymie, Los Angeles i Paryżu. Po tym sukcesie bracia szybko poszerzyli ofertę i wprowadzili na rynek również obuwie, okulary, akcesoria młodzieżowe oraz właśnie perfumy.

 • Perfumiarz to jeden z najbardziej niszowych zawodów na świecie. By zostać nosem najsłynniejszych firm produkujących zapachy, trzeba przejść długoletnie szkolenie, ale też mieć ogromne wrodzone predyspozycje. Co sprawia, że wśród milionów ludzi jedynie kilkuset nadaje się do tej nietypowej pracy?

 • Sierpień 20, 2018

  Jak aplikować perfumy?

  Aplikacja perfum to czynność, która często budzi wiele wątpliwości. Jak sprawić, by zapach był wyczuwalny przez długie godziny, ale nie stał się przy tym duszący dla innych? Gdzie perfumy właściwie aplikować? I czy można używać ich na włosy? To pytania dręczące wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad, które sprawą, że będziemy używać perfum tak, by całkowicie wykorzystać ich zapachowy potencjał.

 • Urokliwe uliczki, morze kwiatów skąpane w delikatnych promieniach słońca, zapach róż, jaśminu, mimozy i pól lawendowych – to sceneria niewielkiego francuskiego miasteczka, które stało się mekką miłośników perfum z całego świata i siedzibą najpopularniejszych marek zapachowych na świecie.

 • Lipiec 16, 2018

  Alexandre.J – perfumy

  W przypadku kupna perfum dla wielu osób równie ważne co doznania zapachowe są wrażenia wizualne. Uwielbiamy otaczać się pięknymi przedmiotami, które zachwycają nas wyglądem i sprawiają, że ich użytkowanie jest doświadczeniem przyjemnym dla wszystkich zmysłów. Jeśli chcemy dobrać idealny, zachwycający zapach, ale równocześnie cieszyć oczy pięknymi buteleczkami, warto zwrócić uwagę na markę Alexandre.J, której każdy produkt to małe dzieło sztuki.

 • Lipiec 2, 2018

  Perfumy dziecięce

  Wszystkie dzieci uwielbiają naśladować swoich rodziców. Obserwują ich zachowanie i zwyczaje, a potem je  kopiują. Nic więc dziwnego, że chcą również już od najmłodszych lat korzystać z kosmetyków i perfum. Produkty przeznaczone dla dorosłych jednak nie sprawdzają się u nich, mogą powodować alergię i podrażnienia. Dlatego też można pomyśleć o perfumach specjalnie dla dzieci.

Items 1 to 10 of 94 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 10
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ