Pokaż koszyk

Wszystko o perfumach

 • Niedawno przedstawiliśmy Wam pierwszą część słowniczka zapachowego, który ma ułatwić wejście w fascynujący świat perfum nowym osobom. Dziś zapraszamy na drugą odsłonę, w której znajdziecie kolejne przydatne pojęcia!

 • Świat perfum jest naprawdę fascynujący i cały czas wciąga nowe osoby, które w krótkim czasie stają się miłośnikami i znawcami pięknych zapachów. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą one przebrnąć przez ciąg niezrozumiałych dla laików pojęć pojawiających się w recenzjach i artykułach z tej dziedziny. Dlatego, by pomóc w zanurzeniu się w cudowną krainę perfum, postanowiliśmy stworzyć krótki słownik najważniejszych terminów z tego obszaru.

 • Historia perfum sięga tysięcy lat wstecz. Już nasi starożytni przodkowie spalali w ogniu pięknie pachnące rośliny i żywicę na znak szacunku i oddania dla bogów. Stąd prawdopodobnie sama nazwa perfum, która pochodzi od łacińskiego wyrażenia „per fumum” - przez dym. Dym o odurzającym zapachu miał wznosić się do istot wyższych wraz z modlitwami wyznawców i tym samym zapewniać ludziom ich przychylność.

 • Prawie każdy, kto kupił specyfik o pięknym zapachu zamknięty w ozdobnym flakoniku, twierdzi, że nabył perfumy. W wielu przypadkach jednak jest to błędne określenie. Na rynku znajduje się wiele innych substancji zapachowych – jak chociażby woda toaletowa czy perfumowana – i to one są kupowane dużo częściej. Jaka jest równica między nimi a perfumami?

 • Perfumy z feromonami budzą coraz większe zainteresowanie zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Wiąże się jednak z nimi również sporo kontrowersji. Jedni uważają, że to niesamowity wynalazek, który jest kluczem do zdobycia zainteresowania płci przeciwnej. Inni powątpiewają w ich działanie i twierdzą, że podobne zapachy są jedynie wymysłem producentów żerujących na naiwności konsumentów. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy perfumy z feromonami naprawdę działają? Cóż, jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś pośrodku.

 • Perfumy unisex, czyli przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, nie są wymysłem współczesności. Choć wydaje się, że stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku, tak naprawdę nie był to ich debiut, ale... powrót. Kiedy znalazły się na nim po raz pierwszy? I dlaczego zniknęły na długie lata?

 • O perfumach mówi się mnóstwo. Często tak dużo, że trudno zorientować się, które z powszechnie powtarzanych opinii mogą być przydatnymi wskazówkami, a które to zwyczajne, niewarte uwagi mity. Zwłaszcza, że wiele z tych fałszywych informacji tak mocno zakorzeniło się w świadomości ludzi, że są powtarzane nawet przez niektórych „specjalistów”. W co więc warto wierzyć, a w co niekoniecznie? Oto najpopularniejsze fakty i mity na temat perfum.

 • Perfumy to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie możemy podarować bliskiej osobie. Zamknięty w pięknym flakoniku zniewalający zapach będzie towarzyszył naszym ukochanym jeszcze wiele miesięcy po świętach i przywodził na myśl wspólnie spędzone chwile. Oczywiście jednak jest to upominek, którego nie można kupować pod wpływem chwili. Wybór odpowiednich perfum wymaga namysłu oraz znajomości gustu obdarowywanej osoby. Tym jednak, którzy nie mają pomysłu, na jaki zapach się zdecydować, przedstawiamy trzy nasze propozycje, które mogą przypaść do gustu miłośniczkom perfum niszowych.

 • Perfumy mogą psuć się tak samo, jak każdy inny kosmetyk. Przez to jednak, że zamknięte są w szczelnych flakonikach, a w ich składzie znajduje się alkohol, często wydaje nam się, że termin ważności ich nie dotyczy. To jednak nieprawda. Po upłynięciu czasu przydatności do użycia ich zapach może stać się zwietrzały, stęchły, a nawet całkowicie się zmienić. Dlatego warto kontrolować, czy perfumy nie są przeterminowane – i to nie tylko własne, ale również i te na sklepowych półkach, których kupno rozważamy. Istnieje bowiem ryzyko, że stoją one w drogerii już od kilku lat. Jak przekonać się, czy mamy do czynienia z nadającym się do użycia zapachem?

 • Moc zapachu doceniali już nasi przodkowie w starożytności. Mieszanki wonnych ziół palono na chwałę bogom, stosowano podczas rytuałów, a najbogatsi używali ich, by podkreślić swój status. Również dziś wiemy, że perfumy potrafią wpływać na to, jak odbierają nas inni. Przyciągać, kusić, wprowadzać aurę tajemniczości. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety dbają o to, by zawsze piękny zapach był dopełnieniem ich wizerunku. Ważne jest jednak, by na każdą okazję dobierać odpowiednie perfumy, dziś przedstawiamy więc trzy przepiękne zapachy dla mężczyzn idealne na wieczór.

Items 1 to 10 of 104 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 11
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ