Pokaż koszyk
Grudzień 29, 2020

ZAPACHY ŚWIĄT

Nadszedł ostatni miesiąc w kalendarzu, który kojarzy nam się z białą, śnieżną zimą (choć od lat prawdziwe, srogie mrozy omijają nas szerokim łukiem), krótkimi dniami, długimi nocami, końcem jednego roku i początkiem nowego, a przede wszystkim – z Bożym Narodzeniem. W zasadzie przez cały grudzień przygotowujemy się do jego ostatnich, magicznych dni. Dlaczego tak lubimy ten czas? Głównie ze względu na niepowtarzalną atmosferę, która dociera do wszystkich naszych zmysłów – poprzez pyszne potrawy, wesołą muzykę, mróz szczypiący w policzki i niesamowite świąteczne zapachy. Zatem czym pachną nam Święta?

Głównie naturą: zielenią iglaków, przyprawami, grzanym winem, piernikiem, makowcem, owocami, ostrą świeżością mroźnego powietrza, czasem opisywane jako pojedyncze aromaty ale równie często łączone w jeden wspólny, jak zapach zimowego herbacianego grzańca czy świątecznych ciast. Czasami nawet nie czując tych zapachów nasza wyobraźnia podpowiada nam oczywiste skojarzenia z tym, co otacza nas w tym niezwykłym czasie. Bo czyż nie jest tak, że widząc w witrynie sklepu ofertę reklamową piernika czy pomarańczy, mimowolnie przypomina nam się ich aromat i smak?

W tym czasie szukamy wspomnianych aromatów nie tylko w ich naturalnej postaci, ale także wiernie oddanych w innych formach: kosmetyków, perfum, produktów zapachowych do wnętrz, mieszanek herbacianych czy kaw.

Zazwyczaj najbardziej pożądane są produkty otulające ciepłym woalem, podkręcające atmosferę świąt, często też szukamy jednego konkretnego składnika z całej gamy świątecznych aromatów. Wśród nich najczęściej wymieniane to:

  • nuty korzenne: cynamon, kardamon, pieprz, anyż, imbir, szafran;
  • piernik, kawa;
  • owoce: pomarańcza, wiśnia, jabłko;
  • aromaty leśne: świerk, jałowiec lub inny iglak;
  • nuty gourmand: wanilia, czekolada, karmel;
  • migdały; suszone owoce;
  • palone drewno,
  • aromaty alkoholowe (rum, koniak, grzane wino, szampan).

W zasadzie każdy z tych składników możemy znaleźć w produktach z szerokiej oferty popularnych sklepów, jednak nie w każdym odnajdziemy jego prawdziwy aromat. Właśnie dlatego warto udać się do miejsc, których asortyment dostosowany jest do wygórowanych oczekiwań, a produkty oparte o naturalne składniki czy stare receptury. Sięgając na nasze półki znajdziecie Państwo każdy z aromatów w wielu różnych odsłonach, od realistycznie ukazanych w perfumach, przez różnorodne produkty zapachowe do wnętrz, po wyjątkowe i niepowtarzalne aromatyzowane herbaty.

Costiera

Zachęcamy do przeczytania kolejnej części, w której przybliżymy Państwu aromaty Świąt zaklęte w naszych produktach.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ