Pokaż koszyk
Sierpień 28, 2017

Zapachy Antonio Alessandria

Ciemność, elegancja i wykwintność to przewodnie nuty domu perfum włoskiego projektanta Antonio Alessandria. Fascynują swoją głębią i mrocznością, wyrażając jednocześnie miękkość i erotykę. Kim jest Antonio Alessandria i czym jeszcze wyróżniają się jego zapachy?

Antonio Alessandria

Pochodzący z Włoch, a dokładnie z Sycylii projektant od dziecka dorastał w artystycznym środowisku, krążąc między atelier mody swojej matki oraz słuchając muzyki klasycznej granej przez siostrę uczęszczającej do szkoły muzycznej. Choć od dziecka interesował się wszystkim, co związane ze zmysłami, zdecydował się jednak na studiowanie elektroniki. Następnie zaczął pracę w dużej firmie powiązanej z tą branżą, jednak nigdy nie porzucił swojej pasji.

Świat perfum inspirował go od dzieciństwa, więc gdy natknął się na świat perfum artystycznych, postanowił rozpocząć profesjonalne szkolenie w tym zakresie. Uczęszczał do Mouillettes & Co. we Włoszech i Cinquieme Sens w Paryżu. Dzięki takiemu wykształceniu Alessandria mógł rozpocząć swoją karierę w branży perfumeryjnej. Rozpoczęło ją otwarcie perfumerii w rodzinnej Katanii w 2005 roku, w którego ofercie nie zabrakło niszowych, artystycznych perfum. W mniej niż dekadę, Boudoir 36 stał się słynny nie tylko we Włoszech, ale też za granicą.

Tworzenie autorskich kompozycji Antonio Alessandria rozpoczął w 2008 roku, a ich formułę opierał na składnikach wybranych ze względu na siłę ich ekspresji, bez ograniczeń budżetowych. Pierwsza kolekcja skomponowanych przez niego zapachów światło dzienne ujrzała w roku 2014.

Zapachy

Zapachy Antonio Alessandria To kompozycje kojarzące się z nocą i księżycem w różnych jego fazach. Mroczne, zmysłowe, nieco niebezpieczne, a także bardzo erotyczne kompozycje zawierają w sobie mieszanke nut owocowych, kwiatów i aromatów drzewnych oraz skórzanych. Skierowane są zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

Nuit Rouge jest drzewno-korzenną kompozycją, która światło dzienne ujrzała w roku 2014. Połączenie cytrusów, rabarbaru, skóry, drzewa cedrowego, paczuli, drzewa sandałowego, wanilii, bobu Tonka i piżma Tworzą metaliczny zapach, inspirowany mroźną nocą, który nagle eksploduje niczym wulkan, tworząc fascynującą, zaskakującą i niebezpieczną mieszankę.

Noir Obscur to prawdziwa osobliwość wśród współczesnych zapachów. Zmysłowy i dekadencki, a jednocześnie intensywny i kojarzący się z cielesnością przywodzi na myśl ciemną noc, w czasie której można podróżować w głąb siebie, badając nowe aspekty nieświadomości. Ta jednocześnie drzewno-skórzana i orientalna kompozycja zawiera w sobie soczyste nuty cytrusów zapach rumu i przyprawy, które łączą się z mieszanką zapachów kwiatowych. Głębię perfum tworzy zapach skóry, paczuli, wetiwer, drzewo cedrowe, bursztyn i piżmo.

Trzeci zapach Alessandrii – Nacre Blanche to kompozycja pikantna i delikatnie drzewna, pełna niepokoju i erotyki, w której charakterystyczny aromat tuberozy, niegdyś oznaczający niebezpieczeństwo dla młodych kobiet, łączy się z ostrą kolendrą, słodką wanilią i łagodnym sandałowcem oraz piżmem.

Wszystkie zapachy Antonio Alessandria zamknięte są w eleganckich flakonach, ozdobionych złotem, które na myśl przywodzą klimat Orientu. Bardzo charakterystyczne i niepowtarzalne sprawiają, że każda osoba, która je nosi może poczuć się wyjątkowo i luksusowo.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ