Pokaż koszyk
Marzec 25, 2019

Wybieramy peeling do twarzy

Pielęgnacja żadnego typu cery nie jest pełna bez odpowiedniego peelingu. To on sprawia, że skóra wygląda promiennie i gładko oraz jest gotowa do wchłaniania dostarczanych jej składników odżywczych. Aby jednak jego działanie było optymalne, należy zdecydować się na peeling odpowiadający potrzebom naszego rodzaju skóry.

Dlaczego warto stosować peeling?

W naszym naskórku codziennie obumierają komórki, które natychmiast są zastępowane przez nowe. Jednak warstwa tych martwych nie znika, tylko gromadzi się w skórze, sprawiając, że wygląda ona na szarą i zmęczoną. Dodatkowo stopniowo zaczyna zatykać pory, przez co zwiększa prawdopodobieństwo powstawania wyprysków, utrudnia wchłanianie substancji odżywczych z kremów i maseczek oraz uwidacznia drobne zmarszczki. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie peelingu, który usuwa tę zrogowaciałą warstwę naskórka, odblokowuje pory i usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu twarz staje się odpowiednio dotleniona i promienna.

Peeling do skóry tłustej

Jeśli naszą cerę można zaklasyfikować jako tłustą, powinnyśmy postawić na tradycyjny drobnoziarnisty peeling mechaniczny. Najczęściej są to kosmetyki z drobinkami w postaci zmielonych pestek, nasion lub sztucznych kuleczek, które po prostu ścierają zrogowaciałą warstwę skóry. Ich działanie jest dość mocne, dlatego idealnie sprawdzają się właśnie przy typach skóry, które produkują nadmiar sebum. Wyjątkiem jest tutaj jednak cera z wypryskami - w jej przypadku użycie takiego peelingu spowoduje przeniesienie baterii ze stanów zapalnych na inne obszary twarzy i znaczne pogorszenie kondycji skóry.

Peeling do skóry normalnej i mieszanej

W przypadku skóry normalnej i mieszanej możemy również używać mechanicznego peelingu drobnoziarnistego, ale nie jest to jedyna z dostępnych opcji. Przy tych typach cery świetnie sprawdzają się również kosmetyki peel off. Te produkty z reguły są przezroczyste i mają konsystencję podobną do galaretki lub żelu. Po nałożeniu na twarz zasychają i tworzą na niej cieniutką warstwę podobną do błonki, którą pozostawia się na twarzy na około 10-15 minut (zgodnie z zaleceniami producenta), po czym ściąga w jednym kawałku. Z błyszczącą powłoką odrywają się od skóry również obumarłe komórki, pozostawiając twarz gładką i promienną.

Peeling do skóry suchej

Skóra sucha jest niezwykle delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego nie należy używać do jej pielęgnacji peelingów mechanicznych. Pozostawią ją one pieczącą i zaczerwienioną, co zdecydowanie nie doda jej uroku. Nie jest też wskazane stosowanie w tym wypadku peelingów peel off. Najlepszym rozwiązaniem przy tego typu skórze jest peeling enzymatyczny, czyli produkt zawierający enzymy owocowe lub białkowe. Te kosmetyki nie ścierają z twarzy zrogowaciałej warstwy, lecz ją rozpuszczają, dzięki czemu są najłagodniejszą formą peelingu i nie powodują podrażnień skóry.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ