Pokaż koszyk
Lipiec 13, 2020

Prawidłowa pielęgnacja skóry po opalaniu

Jak zadbać o skórę po intensywnej kąpieli słonecznej? Dlaczego warto stosować kosmetyki po opalaniu? Co należy robić po powrocie z urlopu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych partiach tekstu.

Maska, krem, żel czy balsam po opalaniu?

W ofertach producentów znajdziesz szeroki wybór kosmetyków po opalaniu, dzięki czemu wybór idealnej propozycji jest naprawdę prosty. Możesz zatem zdecydować się na ulubioną formę (maskę, krem, żel, balsam, mleczko, mgiełkę czy spray), a zwracając uwagę na skład – perfekcyjnie dobrać produkt do typu skóry i indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto stosować kosmetyki po opalaniu? Po intensywnej ekspozycji na słońce na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia. Dzięki specjalnie opracowanej formule preparaty po opalaniu przynoszą natychmiastową ulgę i łagodzą podrażnienia. Skutecznie nawilżają, odżywiają oraz regenerują skórę. Przedłużają trwałość opalenizny, poprawiają wygląd skóry i zapewniają przyjemne uczucie orzeźwienia.

Jakie produkty po opalaniu polecamy?

  • Jeśli potrzebujesz intensywnego ukojenia i nawilżenia, sprawdź tę maskę chłodzącą.
  • Zależy Ci na właściwościach pielęgnujących i przedłużających trwałość opalenizny? Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ten lekki krem.

Dbaj o siebie i obserwuj swoje ciało

Żeby kosmetyki po opalaniu działały skutecznie, najpierw dobrze przygotuj skórę. Co więc powinnaś zrobić? Po powrocie do hotelowego pokoju weź prysznic i dokładnie oczyść ciało z piasku, resztek produktów ochronnych, potu czy kurzu. Korzystaj z ulubionych produktów do mycia oraz świeżej, letniej wody (unikaj zbyt wysokiej oraz niskiej temperatury). Osusz ciało czystym ręcznikiem. Na czystą i suchą skórę zaaplikuj wybrany produkt po opalaniu.

Podczas całego sezonu urlopowego dbaj o siebie najlepiej, jak potrafisz. Zabezpieczaj skórę przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego, a po opalaniu stosuj kosmetyki łagodzące i nawilżające, zdrowo się odżywiaj, pij dużo wody oraz śpij przynajmniej 7 godzin. Po powrocie z urlopu rzetelnie sprawdzaj, jak wygląda skóra oraz zachęcaj do tego również domowników. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, umów się na wizytę do dermatologa.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ