Pokaż koszyk
Lipiec 5, 2021

LIPCOWY AROMAT NATURY - MIODOWA WOŃ LIPY

To już lipiec! Przekroczyliśmy połowę kolejnego roku. Pełnia lata raczy nas tysiącem aromatów kwiatów, owoców, ziół, które w chłodnych miesiącach pozostaną miłym wspomnieniem. Jest jednak sposób, by choć część z tych zapachów uchwycić i zatrzymać dzięki wytworom jednej z najbardziej magicznych sztuk – perfumiarstwa. Najlepiej można przekonać się o tym poświęcając chwilę niezwykle naturalnym zapachom włoskiej marki rzemieślniczej Acca Kappa. Wśród nich znajdziecie Tilię Cordatę , czyli naszą tytułową lipę, a właściwie jej upojny, cudowny aromat, jakby wprost spod kwitnącego drzewa.

GOŚCIU, SIĄDŹ POD MYM LIŚCIEM...

Odprężający, relaksujący, świeży aromat kwiatu lipy wypełnia przestrzeń, kiedy drzewo zaczyna kwitnąć. Każdy, kto miał okazję poznać zapach lipy w naturalnym środowisku (szczególnie poza miastem), przyzna, że jest to jedna z najpiękniejszych kwiatowych woni. Kwitnąca lipa pachnie świeżo, zielono i miodowo jednocześnie, a jej łagodny aromat idealnie łączy się z sielskim zapachem siana. Lipa zamknięta w perfumach, to ucieczka do letniego słonka, natury, malowniczej wsi lub parkowych alejek na przełomie czerwca i lipca. Mimo to, że jej zapach jest czysty i niezbyt złożony, to odzwierciedlenie go w perfumach nie jest łatwe. W wielu kompozycjach ten prosty i piękny aromat bywa stłumiony dodatkami, które zamiast go uwydatnić, zaburzają rzeczywiste piękno zapachu kwiatu lipy. Tym, którzy nadal szukają lipy idealnej, polecamy perfumy w skromnym, przezroczystym flakonie z naklejką w kolorze seledynowej zieleni, w retro stylu, urzekające prostotą i równie prostą nazwą niosącą jasny przekaz – Tilia Cordata, czyli po prostu lipa drobnolistna.

TILIA CORDATA ACCA KAPPA

- LIPA JAK ŻYWA

Acca Kappa prezentuje najprostszą formę wizualnej oprawy zapachu, ze wszystkich marek dostępnych w Mon Credo. Nie oślepia blaskiem złota, nie przyciąga uwagi bogactwem ornamentów czy fikuśnym kształtem flakonów. Od samego początku stoi w cieniu innych marek, jako ukryty skarb tych, którzy poznali prawdziwą wartość tych doskonałych kompozycji. Teraz, gdy każda przeładowana składnikami woń, może stać się uciążliwa zamiast dawać uczucie komfortu, szczególnie zachęcamy, by sięgnąć po zapachy Acca Kappa. Mimo różnych użytych składników, każde z perfum tej włoskiej marki wyrażają szczególne piękno danego składnika: mandarynki, róży, piżma, wisterii czy właśnie lipy.

W Tilia Cordata znajdziemy najbardziej naturalny i realistyczny aromat tego kwiatu, a w jego tle lekkie, cytrusowe akcenty neroli, petitgrain, cytryny i bergamoty, jednak niezwykle subtelne, absolutnie nie tłumiące lipowego filaru perfum. Serce kompozycji jest od A do Z kwiatowe, oprócz lipy, która jest obecna przez cały czas rozwoju zapachu, mamy w składzie kremową mieszankę woni magnolii, jaśminu i róży ( ale tak naprawdę, te aromaty zza lipy wyłapią tylko wybitnie wrażliwe nosy). Baza również jest delikatna, a tworzy ją miękki akord piżmowy z dodatkiem bursztynu, cedru i tonki, która potęguje słodkawe i „trawiaste” echo kwiatu lipy.

UNISEX Z KOBIECYM SERCEM

Zapach Tilia Cordata musiał znaleźć się wśród perfum przypominanych latem, a szczególnie w lipcu. To aromat idealny na tę porę, harmonijny i wyrafinowany mimo prostoty oraz dosyć ograniczonej ewolucji. Będzie świetnym wyborem dla osób, które obawiają się diametralnych zmian w rozwoju perfum na skórze – jest raczej jednostajny. Woda perfumowana Tilia Cordata sprwadzi się od rana po późny wieczór. W kulturze kwiat lipy odzwierciedla kobiecą delikatność, łagodność oraz spokój, którego doskonały obraz stworzyła włoska marka Acca Kappa, dlatego kompozycję tego domu perfumeryjnego polecamy głównie paniom. W Mon Credo oprócz standardowej pojemności 100ml wody perfumowanej, dostępne są też wygodne perfumetki o pojemności 15ml – rewelacyjna opcja do damskiej torebki.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ