Pokaż koszyk
Lipiec 5, 2021

KONOPIE NA TOPIE - KONTROWERSYJNA KOLEKCJA MARKI BOIS 1920

Marka BOIS 1920 jest z nami już od kilku lat, a jej kompozycje zapachowe kojarzą się z perfumami z innej epoki, z aromatycznymi akordami, uwielbieniem lawendy i cytrusów oraz lekką nutą vintage. W kolekcji Bois 1920 znajdziemy jednak kilka różnych serii zapachów, a te najnowsze prezentują zupełnie odmienną, ultranowoczesną koncepcję perfumiarstwa. Jeśli lubicie kontrowersyjne składniki, to zapraszamy do przygody pełnej niezapomnianych wrażeń z perfumami, które uzależniają jak narkotyk.

ZAKAZANY AROMAT KONOPI DOZWOLONY W PERFUMACH

Im bardziej dany składnik jest postrzegany za prowokacyjny w naturze, tym większe zainteresowanie budzi jego odzwierciedlenie w perfumach. Kontrowersje na temat danego komponentu bardzo często idą w parze z ogromną ciekawością klientów co do zapachu, w którym został użyty jego aromat. Do takich składników z pewnością należą konopie indyjskie. Najlepszym przykładem potwierdzającym tę tezę było pojawienie się w 2011 roku kompozycji Kinski , która wchodząc na półki perfumerii wzbudziła skrajnie sprzeczne emocje. Do dziś jednych zachwyca, a innych odrzuca, nie mniej jednak szokuje i intryguje. O ile w tym przypadku kontrowersja na temat inspiracji podkręciła dyskusję na temat użytych w składzie konopi indyjskich, o tyle w przypadku zapachów takich jak Hindu Kush , Aqua Tempesta czy Absinthe samo pojawienie się nazwy marihuana w składzie podbiło zainteresowanie zapachem. Ciekawostką wśród naszych perfum jest też kompozycja Devil in Disguise , która pachnie konopiami choć... nie ma w niej konopi. Wiele osób z zaskoczeniem na twarzy i jednocześnie z pozytywnym zachwytem porównuje ten aromat do marihuany. Najbardziej realistyczne ujęcie zapachu konopi odzwierciedla jedna z kolekcji włoskiego domu perfumeryjnego Bois 1920, którą tworzą trzy zapachy w aromatycznym, świeżym klimacie – Cannabis Collection.

KILKA SŁÓW O DOMU PERFUMERYJNYM BOIS 1920

Lata 20 XX wieku, Guido Galardi oczarowany pięknem wzgórz lawendowych, znajduje doskonały sposób dla wyrażenia swojego zachwytu i ujęcia go w najbardziej dostępnym i realistycznym przekazie – w zapachu. Pierwsze receptury tworzone są w małym warsztacie rzemieślniczym, z wykorzystaniem własnoręcznie zbieranych przez niego kwiatów lawendy. To fundament marki Bottega Italiana Spigo 1920, którą rozwijały kolejne pokolenia rodziny Galardi, pnąc się coraz wyżej w światowej branży perfumeryjnej. Dziś Bois 1920 należy do sektora niszy perfumeryjnej, tworzy zapachy niebanalne, ponadczasowe, opiera je na naturalnych esencjach i zamyka w każdym flakonie pasję przekazaną przez dziadka Guido. Wśród najnowszych kompozycji tej marki są zapachy bardzo nowoczesne i kontrowersyjne, w składzie których zastosowano konopie indyjskie.

NATURALNOŚĆ AROMATU KONOPI W CANNABIS COLLECTION

Wyjątkowość – tak marka Bois 1920 określiła swój cel, kiedy rozpoczęła prace nad Cannabis Collection. Serię tworzą trzy zapachy w żywych kolorach, pełnych pozytywnej energii. Każdy z nich zamknięty został we flakonie o prostej, minimalistycznej formie z korkiem wykonanym z jasnego drewna, które ciekawie kontrastuje z matowym szkłem butelek, przyciągających wzrok intensywną barwą zieleni, żółci i niebieskiego.

Pierwszą kompozycją z tej serii jest CANNABIS . Jest to woda perfumowana o najwęższym składzie w tej kolekcji. Filar zapachu stanowi oczywiście aromat konopi indyjskich, który znajdziemy we wszystkich trzech fazach rozwoju perfum. W tle mamy paczulę i akord drzewny. Cannabis jest zapachem intensywnie roślinnym, zieleń przenika tę kompozycję na wylot, a kolorystyka flakonu idealnie współgra z zawartością. Otwarcie jest mocne, zdecydowane, odurza świeżością marihuany i ziemistą paczulą, które zdają się nie tracić intensywności nawet po kilku godzinach. Nowoczesne i z pewnością kontrowersyjne perfumy, dla osób lubiących wzbudzać zainteresowanie to gwarancja 100% satysfakcji.

Jako druga w kolekcji pojawiła się woda perfumowana CANNABIS FRUTTATA . Płyn umieszczony został w słonecznym, żółtym flakonie, który wskazuje na świetliste i ciepłe perfumy. Kompozycja Cannabis Fruttata jest żywsza i bardziej dynamiczna od klasycznej, gdyż sam skład zapachu jest o wiele bogatszy. Wokół filaru z konopi indyjskich wibrują aromatyczne zioła – oregano i rozmaryn a uzupełnia je zielony akcent aromatu liści figi. Dodatek owocowej słodyczy łagodzi ostry aromatyczny ton. Oprócz wspomnianych nut w składzie znajdziemy kwiatową woń konwalii, całość osadzona jest na podstawie z głębokiego zapachu paczuli, ciepłego bursztynu i drzewnej nuty cedru. Ta woda perfumowana jest symbolem witalności oraz energii, z pewnością przemówi do osób aktywnych, żywiołowych i temperamentnych.

W 2020 roku serię Cannabis uzupełniła kompozycja CANNABIS SALATA , która już na starcie wzbudziła ogromny entuzjazm klientów. Woda perfumowana w aromatyczno-morskim klimacie ukazuje w zaskakujący i niespotykany wcześniej sposób, zestawienie charakterystycznego zapachu konopi ze słonym, morskim tłem. W składzie perfum oprócz konopi pojawia się oczywiście woda morska, sól, ambra, kardamon, wetyweria, paczula i kolendra, a w otwarciu także wyraźne, soczyste cytrusy, których nie było w poprzednich wersjach zapachu. Serce kompozycji jest promiennie zielone, przywołuje wyobrażenia nadmorskiej zieleni, którą przenikają jaskrawe promienie słońca.

Znacie już wszystkie z powyższych zapachów? A może jeszcze nie mieliście okazji poznać tej kolekcji? Koniecznie trzeba to nadrobić, bo latem Cannabis Collection sprawdzi się idealnie!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ