Pokaż koszyk
Czerwiec 25, 2019

Jak wybrać samoopalacz?

Samoopalacz to doskonała alternatywa dla kobiet, które nie lubią się opalać lub którym osiągnięcie naturalnej opalenizny na słońcu zajmuje dużo czasu. Niegdyś te kosmetyki nas odstraszały - miały intensywny, nieprzyjemny zapach, a ich użycie wiązało się często z powstawaniem plam i nierówności na skórze. Dziś mamy jednak dostęp do dużo lepszych produktów, które szybko mogą zapewnić nam idealną wprost opaleniznę. Żeby jednak tak się stało, musimy dobrać produkt, który dopasowany jest do naszych oczekiwań i typu skóry. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Samoopalacz a typ skóry

Przede wszystkim samoopalacz warto dobrać do typu skóry. Jeśli jest ona sucha i odwodniona, najlepiej zdecydować się na kosmetyk w kremie, który ma bogaty skład i zawiera dużo substancji nawilżających. Wtedy sprawi on, że skóra będzie miała nie tylko piękny koloryt, ale stanie się gładka, elastyczna i zdrowa. W przypadku skóry tłustej taki kosmetyk nie będzie już jednak dobrym rozwiązaniem. Tutaj najlepiej postawić na samoopalacz dużo lżejszy, o bardziej płynnej konsystencji, który szybko się wchłania, na przykład na spray, piankę czy mleczko.

Dobieramy samoopalacz do koloru skóry

Samoopalacze dostępne są z reguły w co najmniej dwóch wersjach. Jedna z nich przeznaczona jest dla osób o jasnej karnacji, druga - do karnacji ciemnej. Warto wybrać więc samoopalacz, który naprawdę pasuje do koloru naszej skóry i nie spodziewać się, że preparat do ciemnej skóry szybciej zapewni nam piękną opaleniznę. Prawda jest taka, że źle dobrany samoopalacz sprawi, że skóra zyska nienaturalny, żółty lub pomarańczowy, odcień.

Samoopalacz do twarzy

Jeśli decydujemy się na opaleniznę z kosmetyków, warto kupić od razu dwa preparaty - do ciała oraz do twarzy. Skóra na twarzy jest dużo delikatniejsza i bardziej narażona na powstawanie wyprysków i innych niedoskonałości, dlatego wymaga użycia łagodniejszego i mniej tłustego preparatu, który działa słabiej i nie zapycha porów. Konieczne jest jednak, by wybrać samoopalacz do twarzy tej samej firmy, co ten do ciała. Wtedy zyskujemy pewność, że odcień opalenizny będzie jednakowy na całej skórze.

Coś dla początkujących

Jeśli jednak dopiero zaczynamy przygodę z samoopalaczami, niezależnie od typu skóry powinniśmy wybrać kosmetyk o jak najbardziej płynnej konsystencji. Wtedy najłatwiej jest go rozprowadzić na skórze i uzyskać piękny, równomierny efekt. Kosmetyki cięższe i działające szybciej, jak kremy, lepiej pozostawić na czas, gdy zyskamy już nieco doświadczenia w obchodzeniu się z samoopalaczami.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ