Pokaż koszyk
Wrzesień 25, 2017

Jak dobrać właściwy tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to jeden z najważniejszych kosmetyków w damskiej kosmetyczce. Nawet te z nas, które nie wykonują na co dzień pełnego makijażu, zazwyczaj podkreślają nim rzęsy. Tylko ten kosmetyk potrafi w tak prosty i szybki sposób podkreślić oczy i sprawić, że od razu czujemy się i wyglądamy lepiej. Jak wybrać właściwy tusz do rzęs?

 

Określ swoje potrzeby

Choć tusz do rzęs jest jednym z najważniejszych kosmetyków do makijażu, często to właśnie z jego dopasowaniem mamy największy problem. By ułatwić sobie to zadanie, warto na początku zastanowić się, jakie mamy rzęsy i czego oczekujemy od tego kosmetyku. Gęste, rzadkie, długie, krótkie, proste – do każdego typu rzęs powinnyśmy zdecydować się na inny produkt.

Tak więc do długich, ale cienkich rzęs najbardziej odpowiednim kosmetykiem będzie tusz pogrubiający, rzęsy grube, ale krótkie powinny polubić się z tuszem wydłużającym. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką włosków prostych jak druty, wybierz maskarę podkręcającą.

Możemy również zdecydować się na kosmetyk, który łączy w sobie kilka z wyżej wymienionych cech.

 

Znajdź swój kolor

Najczęściej wybieranym kolorem maskary jest czarny. Nic dziwnego – pięknie podkreśla rzęsy, przyciemnia ich linię i sprawia, że nasze spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Warto jednak rozważyć również inne opcje kolorystyczne. Jeśli zależy nam, by nasze rzęsy wyglądały naturalnie, a jesteśmy posiadaczkami jasnych włosów i karnacji, warto zastanowić się nad tuszem w kolorze brązowym, który równie dobrze podkreśli włoski, jednak efekt po umalowaniu oczu nie będzie tak dramatyczny, jak po użyciu czarnej maskary.

To jednak nie wszystkie dostępne na rynku kolory tuszów do rzęs. Ciekawym rozwiązaniem, z którego możemy skorzystać przed wielkim wyjściem, jest użycie kolorowego tuszu – niebieskiego, fioletowego czy w kolorze oberżyny. Warto jednak przed jego zastosowaniem najpierw pomalować rzęsy jedną warstwą tuszu w kolorze czarnym, który będzie idealnym tłem dla kolorowej maskary.

 

Wybierz odpowiednią formułę

Decydując się na konkretny tusz do rzęs, musimy również wybrać właściwą formułę. Zwykły tusz będzie dobrym wyborem na co dzień, jeśli nie mamy problemów z łzawieniem oczu i osypywaniem się tuszu. Będzie również bardzo łatwy do usunięcia podczas wieczornego demakijażu.

Maskary wodoodporne będą idealne na większe wyjścia, bo dzięki tej formule mamy pewność, że tusz nie rozmaże się ani nie będzie osypywać. Będzie on również dobrym wyborem dla alergików, bo powinien być odporny na wilgoć i nie rozmazywać się pod wpływem łez, wiatru i słońca. Należy jednak pamiętać, że może być on nieco trudniejszy do zmycia i będzie wymagał olejku lub dwufazowego płynu do demakijażu.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ