Pokaż koszyk
Sierpień 20, 2018

Jak aplikować perfumy?

Aplikacja perfum to czynność, która często budzi wiele wątpliwości. Jak sprawić, by zapach był wyczuwalny przez długie godziny, ale nie stał się przy tym duszący dla innych? Gdzie perfumy właściwie aplikować? I czy można używać ich na włosy? To pytania dręczące wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad, które sprawą, że będziemy używać perfum tak, by całkowicie wykorzystać ich zapachowy potencjał.

 Od czego zależy trwałość zapachu?

Oczywiście wiele zależy od jakości perfum. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który wpływa na trwałość zapachu. Wiele zależy też chociażby od typu skóry używającej perfum osoby. Zapachy najlepiej utrzymują się na skórze tłustej – duża ilość sebum świetnie zachowuje woń i sprawia, że utrzymuje się ona przez wiele godzin. Skóra sucha w dużym stopniu jest pozbawiona tego naturalnego czynnika wpływającego na trwałość zapachu, dlatego jej posiadacze przed użyciem perfum powinni nałożyć na nią bezzapachowy krem, który przejmie funkcję sebum.

Niemałe znaczenie ma też miejsce, na które aplikujemy perfumy. Najlepiej łączą się one z naturalnym zapachem ciała i najdłużej są wyczuwalne w miejscach silnie ukrwionych, gdzie przepływająca krew sprawia, że skóra jest wyjątkowo ciepła. Dlatego idealnie do spryskania zapachem nadają się szyja, przeguby dłoni, zgięcia kolan i łokci czy skronie. Warto wybrać 2 lub trzy ulubione miejsca i na nie rozpylać perfumy. Jeśli zdecydujemy się użyć ich obficiej, woń będzie zbyt dusząca dla przebywających obok nas osób. Dodatkowo zapach w takim stężeniu wiele traci – perfumy nie prezentują wtedy takiego bukietu, jaki był w zamyśle ich twórców.

Jak aplikować perfumy?

Perfumy należy aplikować z pewnej odległości, najlepiej z około 20 cm, na suchą, umytą skórę. Jeśli chcemy, by zapach utrzymywał się dłużej, możemy wcześniej użyć kremu nawilżającego. Nie należy pocierać spryskanych miejsc, woń powinna naturalnie się wchłonąć. Bardzo intensywne zapachy warto rozpylić w pomieszczeniu, a następnie przejść przez stworzoną w ten sposób mgiełkę. Co prawda w ten sposób nie jesteśmy w stanie w stu procentach wykorzystać perfum, mamy za to pewność, że aplikujemy odpowiednią ich ilość. Perfumy stopniowo ulatniają się i zmieniają zapach, dlatego najlepiej jest używać ich 20-30 minut przed wyjściem z domu. Po takim czasie od spryskania bukiet zapachowy jest najkorzystniejszy.

Czy używać perfum na włosy i odzież?

Włosy bardzo dobrze zachowują zapachy, dlatego aplikacja perfum na nie z pewnością przedłuży ich trwałość. Jednak trzeba pamiętać, że w składzie pachnideł znajduje się alkohol, który może mocno przesuszać włosy. Dlatego też warto zastanowić się, czy trwałość zapachu jest dla nas aż tak ważna, by narażać je na zniszczenie.

Nic nie stoi za to na przeszkodzie, by perfum używać na odzież. Warto już w kompletnym ubraniu przejść przez mgiełkę zapachu, co sprawi, że osadzi się on na naszym stroju. Nie jest jednak wskazane, by aplikować perfumy tylko na odzienie. Nie wydziela ono ciepła, przez co woń utrzymuje się na nim dużo krócej niż na skórze. Zanim jednak zdecydujemy się użyć perfum w ten sposób, warto spryskać nimi mało widoczne miejsce na odzieży, by przekonać się, czy nie zostanie ona odbarwiona.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ