Pokaż koszyk
Grudzień 4, 2019

Ekskluzywne świece zapachowe na wigilijną kolację

Pierwsze dni grudnia warto wykorzystać na zaplanowanie wszelkich działań związanych z organizacją Świąt, a także pomyśleć o dekoracji świątecznego stołu, który w tym wyjątkowym okresie pełni szczególną funkcję. Dobór elementów dekoracyjnych w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Dlatego też skupimy się na dodatkach uniwersalnych i uwielbianych przez wszystkich. Mowa oczywiście o świecach zapachowych. 

Nieszablonowe aromaty pomarańczy i wanilii

Poszukując świec zapachowych na wigilijną kolację, warto zdecydować się na najwyższej jakości, ekskluzywne produkty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zostały wykonane z najlepszych surowców oraz że będą paliły się i pachniały tak długo, jak zakłada producent. Wybór kolorystyki i stylistyki świec pozostawiamy wyłącznie Tobie. My natomiast, jak się pewnie domyślasz, skupimy się na zapachu.

Do bożonarodzeniowego klimatu doskonale pasują aromaty waniliowe i cytrusowe. Ze względu na rangę wydarzenia, jakim jest wigilijna wieczerza, polecamy skupić się na zaskakujących, nastrojowych kompozycjach zapachowych. Zamiast zwykłej wanilii, wybierz taką, która pachnie lasem i wilgotnym mchem. Natomiast tradycyjne cytrusy zastąp pomarańczą pachnącą kadzidłem i różowym pieprzem.

Jak ustawić świąteczne świece?

W jaki sposób należy ustawić świąteczne świece na stole? Jeśli zdecydowałaś się na zakup pojedynczej sztuki, wkomponuj ją w wieniec bożonarodzeniowy lub postaw na drewnianym plastrze. Jeśli jednak masz co najmniej 3 świece, możesz ustawić je na okrągłej, lustrzanej tacy, a następnie położyć między nimi kilka mniejszych gałązek świerku, lasek cynamonu, gwiazdek anyżu czy plasterków pomarańczy.

Dekoracyjne zestawy zapachowe

Co jednak możesz zrobić w sytuacji, gdy masz niewielki stół i musisz zrezygnować z jakichkolwiek dekoracji? Jeśli chcesz zaskoczyć gości wyjątkowym zapachem mimo braku świec, wykorzystaj komodę lub inny mebel znajdujący się w pomieszczeniu. Umieść na nim pachnący świętami zestaw dekoracyjny lub niezwykle eleganckie  pałeczki zapachowe. Dzięki nim piękny aromat wypełni cały dom i pozwoli stworzyć intrygujący klimat.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ