Pokaż koszyk
Październik 2, 2018

Dobieramy perfumy do osobowości

Wybór idealnie dopasowanych do nas perfum jest trudną sztuką, która rzadko komu udaje się od razu. Bywa, ze trzeba wypróbować wiele zapachów, by trafić na taki, w którym czujemy się naprawdę dobrze. Często nawet jeśli w sklepie wydaje się, że perfumy są piękne, po spryskaniu się nimi, czujemy się nie do końca komfortowo. To dlatego, że nasze cechy charakteru sprawiają, że wolimy pewne zapachy od innych i poszczególne nuty zapachowe cenimy bardziej. Stąd nawet jeśli odbieramy niektóre wonie jako przyjemne, nie czujemy się dobrze, gdy same je nosimy. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie perfumy pasują do naszego typu osobowości i poszukiwania idealnych rozpocząć od „swojej” półki. Może wtedy wcześniej trafimy na te właściwe?

CnR Create Pisces / Ryby / 405 zł CnR Create Pisces / Ryby / 405 zł

 

Słodkie, marzycielskie nuty

Pierwszy typ osobowości to kobieta romantyczna. Panie z tej grupy często są uważane za odrobinę oderwane od rzeczywistości. Lubią bujać w obłokach, obserwować piękno natury i oddawać się rozmyślaniom. Nie znoszą pośpiechu i zgiełku miasta w godzinach szczytu, preferują raczej ciszę i harmonię. Dobrze czują się w zmysłowych, eleganckich ubraniach w dziewczęcym, lekkim stylu i zawsze dobierają do nich idealne dodatki. Dla takich kobiet wprost stworzone są perfumy kwiatowe. Słodkie nuty wanilii, róż i jaśminu w oryginalnych połączeniach z reguły od razu przypadają im do gustu. Romantyczki kochają też bez, konwalie i irysy, jednak niewykluczone, że przypadną im do gustu również inne kwiatowe zapachy.

 

Liquides Imaginaires / SANCTI / 790,00 zł Liquides Imaginaires / SANCTI / 790,00 zł

 

Zapach sukcesu

Drugi typ osobowości stanowią tzw. kobiety sukcesu. Panie te to profesjonalistki, które z zapałem dążą do osiągnięcia swoich zawodowych celów. Zawsze mocno stąpają po ziemi i są w pełni kompetentne w wszystkim tym, co robią. Ich celem jest stały rozwój. Uwielbiają swoją pracę i chcą piąć się po szczeblach kariery. Są zawsze eleganckie, ale rzadko pozwalają sobie na zwiewne, eteryczne stroje. Wolą twarzowe garsonki i proste sukienki z klasą, które wskazują na ich profesjonalizm. Dla nich najlepsze są bardzo świeże i lekkie nuty, które idealnie dopełniają klasyczny wizerunek. Paniom tym z reguły podobają się zapachy bazujące na jaśminie, bergamotce, róży czy kolendrze – piękne, ale stonowane.

 

Jacques Zolty / LILY BEACH / 500,00 zł Jacques Zolty / LILY BEACH / 500,00 zł

 

Tajemnicze perfumy uwodzicielki

Femme fatale, obok której żaden mężczyzna nie potrafi przejść obojętnie – to kolejny z wyróżnianych typów osobowości. Kobiety z tej grupy mają wrodzony wdzięk, który sprawia, że wszystko wygląda na nich zmysłowo. Lubią czuć się kobieco, dlatego zawsze dbają o idealny makijaż i dobrane dodatki. Ich perfumy powinny podkreślać naturalny seksapil i nutę tajemniczości, która się w nich kryje. Idealne są dla nich wyraziste nuty orientalne jak kardamon, goździki czy cynamon. Dobrze jednak czują się także otoczone nutami piżma lub ambry.

 

V Canto STRICNINA / 1 200 zł V Canto STRICNINA / 1 200 zł

 

Pełen energii zapach optymizmu

Ostatni typ to pełna energii, optymistycznie nastawiona kobieta, której wszędzie pełno i która wszystkich dookoła potrafi zarażać swoimi pasjami. Może być sportsmenką, która każdy dzień z uśmiechem na ustach rozpoczyna od joggingu lub sesji jogi, może być także artystką, której szalona dusza wciąż rwie się do nowych wyzwań. Te wiecznie uśmiechnięte kobiety kochają nuty owocowe, zwłaszcza cytrusowe. Świetnie czują się otoczone zapachem pomarańczy, porzeczki czy arbuza, ale także bambusa czy ogórka. Pasują do nich zapachy, które są jak one – świeże i radosne.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ