Pokaż koszyk
Czerwiec 24, 2020

Czym jest profilowanie zapachowe?

Z czym można utożsamiać profilowanie zapachowe? Jak rozumieć to pojęcie? Zapraszamy do lektury tekstu, w którym zawarliśmy odpowiedzi na te pytania.

Ekskluzywna, oryginalna usługa

Profilowanie zapachowe to usługa świadczona w kilku miejscach na świecie. Jednym z nich jest Polska. W naszym kraju oferuje ją Marta Siembab będąca jedynym polskim senselierem (niezależnym ekspertem zapachowym). Współpracuje z branżą perfumiarską i uczelniami wyższymi. Wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem dzieli się m.in. podczas warsztatów, szkoleń czy wykładów poświęconych zapachom oraz zmysłowi węchu.

Marta Siembab zajmuje się kreowaniem wizerunku poprzez zapach, a także projektowaniem zmysłami (sense branding). Pomaga budować garderoby zapachowe, czyli zestawy perfum idealnych na różne wydarzenia oraz wpisujące się w prowadzony tryb życia. Współpracuje z najwybitniejszymi twórcami perfum (Nosami) oraz proponuje fachową pomoc w odnalezieniu perfum, których próżno szukać na perfumeryjnych półkach lub w katalogach znanych marek.

Poznaj swój gust zapachowy

Powróćmy do profilowania zapachowego. Na czym polega ta usługa? Osoba biorąca udział w spotkaniu z senselierem poznaje różnorodne zapachy i wybiera z nich te, które najbardziej jej się podobają i pomagają budować pożądane wrażenia. Poznaje własny gust zapachowy, bez sugerowania się trendami czy rekomendacjami płynącymi z otoczenia. Dowiaduje się, dlaczego perfumy, których używała wcześniej, nie pozwalały jej czuć się w pełni sobą.

Takie spotkanie z senselierem jest więc pewnego rodzaju podróżą, u której celu znajduje się profil zapachowy. Jest to lista surowców i konkretnych perfum pozwalających na wyzwolenie pożądanych emocji, wrażeń oraz dotarcie do najbardziej odległych wspomnień. Korzystając z ekskluzywnej usługi, jaką jest profilowanie zapachowe, można zatem odkryć kompozycje dostosowane do indywidualnych, ściśle określonych potrzeb.

Pomocne linki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zawodu senseliera, sprawdź tekst opublikowany na naszym blogu:

Z kolei wszystkie informacje dotyczące działalności Marty Siembab znajdziesz tutaj:

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ