Pokaż koszyk
Czerwiec 3, 2019

Czy używać perfum na plaży?

Podczas letniego wypoczynku na plaży zawsze chcemy prezentować jak najlepiej. Starannie dobrane bikini, sarong, delikatny makijaż wykonany przy użyciu kosmetyków wodoodpornych - to wszystko sprawia, że jesteśmy bardziej pewne siebie, a więc i czujemy się bardziej komfortowo. Często kusi nas, by tak starannie dopracowany wizerunek uzupełnić zapachem swoich ulubionych perfum. Czy jednak na pewno jest to dobry pomysł?

Perfumy a słońce

Otóż wszyscy specjaliści mówią zgodnie, że nie. Skład perfum bazuje z reguły na alkoholu, który pod wpływem promieni słonecznych, a dokładniej promieniowania UV, reaguje ze związkami eterycznymi i może spowodować u nas cały szereg problemów skórnych. Użycie perfum podczas opalania może skutkować zaczerwienieniami, swędzeniem, pieczeniem czy nawet poważniejszą reakcją alergiczną. Może się jednak zdarzyć, że spowoduje także przebarwienia na skórze, których naprawdę trudno będzie się pozbyć. Dlatego zdecydowanie lepiej zarzucić stosowanie zwykłych perfum podczas urlopu na plaży. Możemy jednak z powodzeniem zastąpić je innymi perfumami lub kosmetykami.

Perfumy, których można używać latem

Na czas letnich wojaży swoją ulubioną kompozycję możemy zastąpić… perfumami dla dzieci. To nietypowe rozwiązanie, jednak bywa najbardziej skuteczne. Perfumy dziecięce, dla maluchów już od 2-4 miesiąca życia, są wyjątkowo bezpieczne i nigdy nie mają w składzie alkoholu. Mają za to piękne, lekkie, najczęściej kwiatowo-owocowe zapachy, które idealnie pasują na upały. Dodatkowo zaś takie kompozycje często wzbogacone są składnikami nawilżającymi, więc zadbają o to, by skóra nie uległa przesuszeniu.

A może coś zupełnie innego?

Nieprzekonani do tego rozwiązania mają do wyboru szereg innych opcji. Na wakacje można zabrać ze sobą balsam do ciała o pięknym, intensywnym zapachu. Takie produkty pozwolą nam czuć się komfortowo na plaży, ale nie sprowadzą na nas żadnych problemów skórnych. Stosując je, należy jednak pamiętać, że nie mogą one zastąpić kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym! Inną opcją jest użycie delikatnej mgiełki do ciała lub mgiełki do włosów - oczywiście bez alkoholu. Te produkty nie są tak trwałe jak perfumy, więc na pewno będziemy musieli używać ich częściej, by efekt się utrzymał, ale zdrowa, niepodrażniona skóra zdecydowanie jest tego warta.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ