Pokaż koszyk
Lipiec 19, 2020

Antyperspirant i perfumy – jak stworzyć idealny duet na lato?

Trudno wyobrazić sobie letnią pielęgnację, w której zabrakłoby antyperspirantów. Jak jednak należy stosować je latem? Czy można łączyć je z perfumami w dowolny sposób? Przeczytaj ten tekst i poznaj sposoby na zapewnienie sobie uczucia świeżości mimo upału.

Jakich błędów nie popełniać?

Żeby stworzyć idealny duet na lato składający się z antyperspirantu i perfum, najpierw warto dowiedzieć się, w jaki sposób powinny być aplikowane. Zacznijmy od podstawowych zasad dotyczących stosowania antyperspirantów:

  • Aplikuj je wyłącznie na oczyszczoną, odświeżoną i suchą skórę.
  • Stosuj zgodnie z zaleceniami producenta i nie dokładaj dodatkowych porcji w trakcie dnia.
  • Znajdź formę (w sztyfcie, aerozolu, kremie lub kulce), która najlepiej wpisuje się w Twoje oczekiwania.
  • Jeśli produkt wywołuje podrażnienia, nie używaj go więcej. Postaraj się odkryć źródło problemu i poszukaj delikatniejszego, ale równie skutecznego kosmetyku.

A w jaki sposób należy stosować perfumy? Zasady są bardzo podobne:

  • Aplikuj je tylko wtedy, gdy skóra jest czysta i sucha. Nie stosuj po powrocie z siłowni lub wyczerpującym dniu w pracy, jeśli wcześniej nie zabrałaś kąpieli lub prysznica.
  • Stosuj minimalną ilość perfum, pozwalając, żeby zapach stopniowo się uwalniał oraz intrygował otoczenie.
  • W trakcie ciepłych miesięcy unikaj stosowania ciężkich, rozgrzewających zapachów. Lepszym wyborem będą lekkie, orzeźwiające kompozycje.
  • Dostosuj perfumy do okazji – nie stosuj tych samych zarówno na co dzień, jak i na wielkie, formalne wydarzenia.

Zachowaj spójność i kieruj się własnym gustem

Postępując zgodnie z wymienionymi wyżej regułami i unikając popełnienia błędów (takich jak używanie zbyt dużej ilości produktu czy aplikowanie na nieodświeżoną skórę), sprawisz, że oba produkty będą działały zgodnie z ich przeznaczeniem. Prawidłowa aplikacja pozwoli Ci również zapewnić sobie uczucie świeżości nawet podczas upału czy stresujących wydarzeń.

Żeby antyperspiranty i perfumy dobrze ze sobą współgrały, postaraj się zachować spójność zapachu. Do antyperspirantu o delikatnym aromacie kwiatów dobierz perfumy, w których pierwsze skrzypce grają jaśmin, róża czy kwiat pomarańczy. Kieruj się wyłącznie własnym gustem i ściśle określonymi potrzebami. Dzięki temu będziesz czuć się komfortowo i pewnie.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ