Pokaż koszyk
Maj 24, 2021

AMOUR TENDRE – W HOŁDZIE WSZYSTKIM MATKOM

Już kilka lat w naszych perfumeriach goszczą zapachy ekskluzywnej, hiszpańskiej marki Simimi, która ma wspólny mianownik z naszymi czołowymi markami pod szyldem Terenzi. Otóż głównym nosem perfumeryjnym przy tworzeniu serii zapachów Simimi, był właśnie Paolo Terenzi, będący filarem takich marek jak Tiziana Terenzi, V Canto czy Giardino Benessere. Tym razem powiemy kilka słów o kolekcji, którą Paolo Terenzi stworzył dla hiszpańskiego domu perfumeryjnego, gdyż to właśnie zapachy Simimi są wyrazem wdzięczności dla kobiet, miłości w różnych wymiarach: matczynej, romantycznej i cielesnej. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe kompozycje inspirowane wzorami matek na kilka dni przed zbliżającym się pięknym świętem - przypadającym 26 maja Dniem Matki.

MIŁOŚĆ WE WSZYSTKICH KSZTAŁTACH I KOLORACH

HISZPAŃSKA KONCEPCJA Z WŁOSKĄ DUSZĄ

Simimi to marka stworzona przez kobietę dla kobiet, będąca owocem hiszpańsko–włoskiej współpracy. Jej założycielką jest hiszpanka Mireia Navarro, natomiast artystyczną koncepcję pomysłodawczyni z marzeń i wyobrażeń w świat realny przeniósł jeden z najsłynniejszych perfumiarzy niszowego świata – Paolo Terenzi. Wszystkie zapachy skomponowane zostały z myślą o płci pięknej, by oddać hołd wrażliwości, namiętności, urokowi i najszczerzej okazywanej miłości. W tej przepełnionej emocjami wizji Mireia Navarro wyraża MIŁOŚĆ we wszystkich kształtach i kolorach, od niewinnej po mistyczną.

Kolekcję Simimi tworzą trzy serie zapachów, wśród których znajdziemy ekstrakty perfum i wody perfumowane:

- AMOUR TENDRE - MIŁOŚĆ CZYSTA

  • Espoir de Zhang,

  • Blanc de Zhang,

  • Memoire d'Anna,

  • Blanc d'Anna,

  • Reve de Sisa,

  • Blanc de Sisa,

- AMOUR INTENSE - PASJA MIŁOŚCI

  • Grace de Klavdia,

  • Esprit de Candella,

- AMOUR +21 - MIŁOŚĆ CIELESNA

  • Folie de Marguerite.

SIMIMI AMOUR TENDRE – CZYSTOŚĆ I NIEWINNOŚĆ

Matczyna miłość, miłość czysta, niewinna i bezwarunkowa zainspirowała pierwszą kolekcję Simimi - Amour Tendre. Każdy z zapachów to historia kobiety – matki, jej miłości bez granic, jej czułości i delikatności. Czy można znaleźć bardziej wymowny podarunek w Dniu Matki, niż zapach odzwierciedlający więź między matką a dzieckiem? Perfumy z tej kolekcji są niezwykle złożone, zapadające w pamięć i rzeczywiście budzą wspomnienia. W jej skład wchodzą ekstrakty: Memoire d'Anna, Espoir de Zhang i Reve de Sisa oraz wody pefumowane: Blanc d'Anna, Blanc de Zhang a także Blanc de Sisa.

ESPOIR DE ZHANG i BLANC DE ZHANG opowiadają historię matki Mencjusza, jednej z ważniejszych postaci chińskiej kultury - Zhang. Jej godna naśladowania postawa w wychowywaniu syna i dokładnej obserwacji własnego dziecka, stała się symbolem wzorowego macierzyństwa, dzięki któremu Mencjusz zyskał życiową mądrość i został uznany za jednego z najważniejszych filozofów. Zapachy inspirowane tą historią otacza głęboki, orientalny klimat i niezwykłe ciepło.

Espoir de Zhang Simimi otwiera puszysty, waniliowy akord, nie spożywczy ani nie nachalny, lecz zmysłowy i otulający. Przeplata się w nim przyjemna słodycz śliwki, migdałów oraz kokosa, a dopełnia szlachetna woń białych kwiatów. W tle pojawia się akcent anyżu i pudrowego piżma.

Blanc de Zhang Simimi jest niezwykle subtelny, bardziej kremowy niż poprzednik, ciepły i miękki jak koc mamy. Jego otwarcie przypomina słodko mleczny aromat, jest raczej bliskoskórny, jakby miał pozostać tajemnicą budzącą miłe wspomnienia. Wokół noszącego tworzy magiczną, kilkugodzinną aurę.

REVE DE SISA i BLANC DE SISA to hołd dla egipcjanki Sisy Abu Daooh, uhonorowanej nagrodą Motherhood Award 2015, za waleczną postawę w samotnym wychowaniu córki. Sisa zostając młodą wdową straciła środki na utrzymanie jeszcze nienarodzonego dziecka. Kierując się głosem serca i nieograniczonej matczynej miłości, po porodzie przybrała wygląd mężczyzny, by móc wykonywać ciężką pracę i zarobić na wychowanie córki. Przez lata pracowała wśród mężczyzn, będąc postrzeganą za mężczyznę. Zapachy inspirowane historią Sisy są zdecydowane i mocne mimo wyraźnej słodyczy, tworzą olfaktoryczny obraz nadzwyczajnej siły miłości.

Reve de Sisa Simimi otwiera suchy, słodki akord, który czasem staje się odrobinę maślany, a innym razem bardziej pikantny. Towarzyszy mu egzotyczna, słodko-cierpka nuta ananasa. Karmel obecny w otwarciu i w bazie sprawia wrażenie słonej słodyczy, którą otacza bardzo kobiecy, kwiatowy puder. Zapach przywodzi na myśl gorące, suche piaski pustyni, a jego ciepła aura jest jak bezpieczne objęcia matki.

Blanc de Sisa Simimi również przenika intensywna słodycz, ale tym razem karmelowo-mleczną nutę uzupełniają soczyste owoce tropikalne: marakuja, papaja i mango. Blanc de Sisa jest jaśniejsza, subtelniejsza od ekstraktu, bardziej waniliowo-deserowa i pozbawiona pikantnej nuty, jednak nadal ma silny charakter.

MEMOIRE D'ANNA i BLANC D'ANNA – na końcu dwa zapachy z serii Amour Tendre poświęcone osobie, dzięki której w 1907 roku ustanowiony został DZIEŃ MATKI. Amerykańska nauczycielka Anna Jarvis, kontynuowała działania na rzecz oddania czci matkom, które rozpoczęła jej własna mama, działaczka społeczna Ann Jarvis. To dzięki jej zaangażowaniu zrealizowane zostało marzenie o święcie będącym hołdem dla ciężkiej pracy, służby, troski i trudu wychowania. Do dziś zachowała się nie tylko tradycja, ale na całym świecie (choć w różnym czasie) obchodzony jest Dzień Matki. Kompozycje zapachowe poświęcone czci Anny Jarvis i świętu wszystkich matek, w odróżnieniu od poprzednich zapachów z serii Amour Tendre, są bardzo świeże, zielone i aromatyczne.

Memoire d'Anna Simimi to ekstrakt perfum, którego filarem jest czerwony goździk, ulubiony kwiat mamy Anny i symbol żywych matek. Zapach otwiera się metaliczną zielenią liści czarnej porzeczki, fiołka, fig, ziół oraz soczystego melona i zielonego jabłka. Pobudzający, energetyzujący początek ewoluuje w pudrowo-kwiatowe serce, wyjątkowo kobiece i radosne. Bazę zapachu stanowi bogata mieszanka nut drzewnych.

Blanc d'Anna Simimi jest jeszcze bardziej aromatyczna i zielona, a w sercu jej kwiatowego bukietu pojawia się śliwkowa nuta. Baza podobnie jak w przypadku ekstraktu, jest drzewna, mocna i doskonale utrzymuje zapach. Blanc d'Anna jest promienna i radosna, jak uśmiech ukochanej mamy.

ZAPACH MIŁOŚCI WYPEŁNIAJĄCY WNĘTRZA

Jeśli wolicie jeszcze bardziej wyszukane pomysły na prezent, proponujemy Wam serię świec perfumowanych, których aromat wypełni zapachem całe wnętrze. Każda z nich jest inspirowana historią odpowiadających jej perfum Simimi, które opisaliśmy wyżej, a więc również będzie idealnym wyborem na prezent w Dniu Matki. Ponadto elegancki oraz ponadczasowy design świec w złotej oprawie, będzie wyrafinowanym i gustownym elementem wystroju, który z pewnością ucieszy każdą mamę.

Drogie Mamy! Życzymy Wam aby miłość, którą ofiarujecie swoim dzieciom, wracała do Was każdego dnia. Abyście czuły się doceniane nie tylko w to święto. Bądźcie szczęśliwe, uśmiechnięte i spełniajcie swoje marzenia!

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ