Pokaż koszyk
Styczeń 2, 2020

4 postanowienia kosmetyczne, które warto zrealizować w nowym roku

Masz problem z realizacją postanowień noworocznych? Po kilku pierwszych dniach stycznia tracisz motywację i wracasz do starych nawyków? Kluczem do sukcesu może okazać się wybór takich zadań, których wypełnianie będzie jednocześnie przyjemne i pożyteczne. Sporą dawkę inspiracji znajdziesz w tym artykule. 

Czytaj składy produktów

Przygotowaliśmy dla Ciebie 4 postanowienia kosmetyczne na nowy rok, dzięki którym poszerzysz wiedzę, zwiększysz zakres umiejętności oraz jeszcze efektywniej zadbasz o całe ciało. Pierwszym wyzwaniem, do którego podjęcia Cię zachęcamy, jest czytanie składów kupowanych przez Ciebie produktów do pielęgnacji. Co możesz dzięki temu zyskać? Wybierając kosmetyk o możliwie najprostszym, ale treściwym składzie, wyeliminujesz ryzyko wystąpienia alergii czy podrażnień. Dobry skład to także gwarancja skutecznego działania. Co więcej, weryfikując listy składników, zwiększasz własną świadomość konsumencką i odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego.

Szczotkuj ciało na sucho

Mimo że pierwsze dni realizacji tego postanowienia mogą okazać się mało przyjemne, efekty przerastają nawet największe oczekiwania. Mowa o regularnym i konsekwentnym szczotkowaniu ciała na sucho. Szczotkowanie polega na dynamicznym masowaniu ciała (niepokrytego balsamem czy olejkiem) za pomocą szczotki ze średnio twardym, naturalnym włosiem. Zaleca się, aby wykonywać tę czynność 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem), następnie wziąć kąpiel lub prysznic i nałożyć na skórę ulubiony produkt nawilżający. Szczotkowanie niezwykle korzystnie działa na wygląd i kondycję skóry. W pozytywny sposób wpływa także na samopoczucie – poprawia nastrój i dodaje energii do działania.

Nakładaj na włosy olej

Olejowanie włosów to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na poprawę ich wyglądu oraz kondycji. Jest szczególnie polecane paniom, które borykają się z problemem osłabionych, suchych, pozbawionych blasku i podatnych na uszkodzenia włosów. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, wykonuj ten zabieg raz lub 2 razy w tygodniu. Wystarczy, że przed myciem nałożysz na całe włosy, końce lub skórę głowy ulubiony i dobrany do porowatości włosów olej oraz pozostawisz go na co najmniej 30 minut. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy olejowanie naprawdę działa, przez kilka miesięcy fotografuj swoje włosy i zobacz, co się zmieniło. Naszym zdaniem, te efekty wynagradzają wszelki trud i poświęcony czas.

Zrób przegląd kosmetyczki

W nowym roku (częściej niż w poprzednim) dokonuj przeglądu kosmetyczki. Umieść w jednym miejscu (np. na stole) wszystkie kosmetyki i akcesoria, jakie w niej przechowujesz. Następnie cierpliwie przyjrzyj się każdemu z nich i sprawdź, czy nie jest zniszczone lub w przypadku kosmetyków – przeterminowane. Produkty, które nie nadają się do użytkowania, wyrzuć do odpowiedniego kontenera. Natomiast pozostawione palety do cieni, pędzle czy pęsety dokładnie oczyść miękką ściereczką i ułóż w kosmetyczce w kolejności odpowiadającej częstotliwości ich wykorzystywania.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ