Pokaż koszyk

Biuro Prasowe

 • Marzec 18, 2019

  Jak testować perfumy?

  Testowanie perfum nie powinno polegać na ich szybkim rozpyleniu na blotterze i podsunięciu sobie owego papierka pod nos. W ten sposób nie odkryjemy całej głębi zapachu i istnieje spora szansa, że kompozycja, którą początkowo uznaliśmy za idealną dla nas, po powrocie do domu wcale nie będzie nam się podobać. Ten proces powinien potrwać - tylko wtedy mamy pewność, że dobierzemy zapach, który naprawdę jest dla nas odpowiedni. Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy testach?

 • Znani twórcy perfum bez problemu potrafią rozpoznać i nazwać setki nut zapachowych, podczas gdy przeciętny człowiek najczęściej klasyfikuje zapachy tylko jako ładne lub nieładne. Jednak czy jest to wyłącznie kwestia ich wrodzonych zdolności? Okazuje się, że nie. Oczywiście najlepsi perfumiarze muszą mieć niemały talent i naturalnie czuły zmysł powonienia, jednak rozpoznawanie woni to w dużej mierze kwestia treningów. Jakie ćwiczenia pozwalają rozwijać się w tym kierunku?

 • Wiosna już niebawem zagości u nas na dobre. Jest to doskonała wręcz okazja, by wypróbować nowe perfumy, dopasowane do tej optymistycznej pory roku. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka zapachów, które idealnie sprawdzą się w nadchodzącym sezonie.

 • Każda wyjątkowa kompozycja składa się z wielu nut zapachowych, nad których wyborem perfumiarze potrafią głowić się miesiącami. Najbardziej znane nosy robią wszystko, by ich dzieła były jak najbardziej oryginalne i nowatorskie, co sprawia, że poszukują coraz to nowych niezwykłych składników, które mogłyby wzbogacić ich aromat. Są jednak substancje, które od lat wykorzystuje się w wielu perfumach, a nadal cieszą się ogromną popularnością. Można wręcz stwierdzić, że stanowią klasykę, jeśli chodzi o składniki wykorzystywane w perfumiarstwie. Jakie to substancje?

 • Niedawno przedstawiliśmy Wam pierwszą część słowniczka zapachowego, który ma ułatwić wejście w fascynujący świat perfum nowym osobom. Dziś zapraszamy na drugą odsłonę, w której znajdziecie kolejne przydatne pojęcia!

 • Świat perfum jest naprawdę fascynujący i cały czas wciąga nowe osoby, które w krótkim czasie stają się miłośnikami i znawcami pięknych zapachów. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą one przebrnąć przez ciąg niezrozumiałych dla laików pojęć pojawiających się w recenzjach i artykułach z tej dziedziny. Dlatego, by pomóc w zanurzeniu się w cudowną krainę perfum, postanowiliśmy stworzyć krótki słownik najważniejszych terminów z tego obszaru.

 • Historia perfum sięga tysięcy lat wstecz. Już nasi starożytni przodkowie spalali w ogniu pięknie pachnące rośliny i żywicę na znak szacunku i oddania dla bogów. Stąd prawdopodobnie sama nazwa perfum, która pochodzi od łacińskiego wyrażenia „per fumum” - przez dym. Dym o odurzającym zapachu miał wznosić się do istot wyższych wraz z modlitwami wyznawców i tym samym zapewniać ludziom ich przychylność.

 • Styczeń 31, 2019

  Woda po goleniu czy balsam?

  Woda po goleniu czy jednak balsam? Oba te kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji świeżo ogolonej skóry cieszą się wśród mężczyzn bardzo dużą popularnością. Często jednak wybór jednego z nich jest kwestią przypadku. Ot, akurat ten produkt był w promocji lub taki dostaliśmy w prezencie. Między tymi dwoma kosmetykami istnieje zaś zasadnicza różnica, sprawiająca, że każdy z nich nadaje się do pielęgnacji innego typu cery. Czym charakteryzuje się woda po goleniu, a czym balsam?

 • Dobrze dobrany szampon to taki, który nie tylko oczyszcza włosy, ale też dostarcza im odpowiednich składników odżywczych, dba o ich kondycję i przede wszystkim nie powoduje  ich nadmiernego niszczenia się i przetłuszczania. Nie ma jednak niestety jednego kosmetyku, który działałby w taki sposób u wszystkich, należy dobierać go indywidualnie. Czym się kierować, podejmując decyzję, którzy kupić?

 • Prawie każdy, kto kupił specyfik o pięknym zapachu zamknięty w ozdobnym flakoniku, twierdzi, że nabył perfumy. W wielu przypadkach jednak jest to błędne określenie. Na rynku znajduje się wiele innych substancji zapachowych – jak chociażby woda toaletowa czy perfumowana – i to one są kupowane dużo częściej. Jaka jest równica między nimi a perfumami?

Items 1 to 10 of 111 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 12
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ