Pokaż koszyk

Biuro Prasowe

 • Dziś jak w niemal każdej dziedzinie życia, również w perfumiarstwie pojawiają się coraz to nowe trendy. Jednym z ostatnich, który wciąż zyskuje na popularności, jest trend związany z perfumami wegańskimi. Coraz więcej osób szuka ich na sklepowych półkach, jednak czy tak naprawdę wszyscy zdajemy sobie sprawę, jakie warunki muszą spełniać kompozycje zapachowe, by zyskać to miano?

 • W kwestii perfumowania włosów od lat zdania są podzielone. Według jednych jest to świetny pomysł, bo zapach zaaplikowany na włosy utrzymuje się dłużej. Inni twierdzą, że uzyskanie lepszego efektu zapachowego jest torturą dla włosów i znacznie pogarsza ich kondycję. Prawda jednak leży gdzieś pośrodku.

 • Konkurencja na rynku wciąż rośnie, dlatego specjaliści od promocji prześcigają się w pomysłach, jak zyskać przewagę nad innymi markami. Stosunkowo młodą metodą na to jest  w naszym kraju stosowanie przez firmy aromamarketingu, czyli inaczej marketingu zapachowego. Na czym polega ten sposób przyciągania klientów?

 • Rzadko kiedy perfumy są bezbarwne. Najczęściej mają jeden z kilku typowych dla tych produktów kolorów - żółty, czerwony, pomarańczowy, zielony, różowy lub fioletowy. Barwa ta jednak z reguły nie jest przypadkowa - ma ona ścisły związek z nutami zapachowymi dominującymi w danej kompozycji. Oznacza to, że po kolorze perfum jesteśmy w stanie powiedzieć, czy mogą one przypaść nam do gustu. Oto, z jakimi rodzajami zapachów powinniśmy kojarzyć poszczególne kolory.

 • Kwiecień 15, 2019

  Senselier - kto to taki?

  Zawód senseliera jest ściśle powiązany z branżą perfumiarską, jednak nadal niewiele osób wie, czym tak naprawdę zajmuje się osoba, która go uprawia. Choć mogłoby się wydawać, że senselier to ktoś, kto tworzy zapachy, tak naprawdę jego rola jest zupełnie inna. Przeczytajcie, na czym polega praca w tym nowym i nadal mało znanym zawodzie.

 • Kwiecień 8, 2019

  Jak powstają perfumy?

  Proces tworzenia perfum nie jest ani prosty, ani krótki. Często by uzyskać odpowiednią kompozycję zapachową, trzeba poświęcić wiele miesięcy na próby i testy, a nawet starannie dobrana receptura nie gwarantuje rynkowego sukcesu. Jeśli perfumy nie mają “tego czegoś”, mogą wcale nie przebić się do świadomości odbiorców i zniknąć z rynku niezauważone. Dlatego przed perfumiarzami stoi naprawdę trudne zadanie. Przeczytajcie, jak przebiega cały proces tworzenia perfum.

 • Nikt nie ma chyba wątpliwości, że perfumy potrafią wpływać na nasze emocje - zmieniać nastrój, pobudzać, uspokajać. Starczy przypomnieć sobie, jak automatycznie rozluźniamy się, gdy czujemy, znany, swojski zapach kojarzący się z bezpieczeństwem i jak spinamy się, czując woń, którą nasz umysł łączy z negatywnymi wspomnieniami. To dlatego, że pamięć węchowa jest trwalsza niż jakakolwiek inna forma pamięci, którą dysponujemy.

 • Marzec 25, 2019

  Wybieramy peeling do twarzy

  Pielęgnacja żadnego typu cery nie jest pełna bez odpowiedniego peelingu. To on sprawia, że skóra wygląda promiennie i gładko oraz jest gotowa do wchłaniania dostarczanych jej składników odżywczych. Aby jednak jego działanie było optymalne, należy zdecydować się na peeling odpowiadający potrzebom naszego rodzaju skóry.

 • Marzec 18, 2019

  Jak testować perfumy?

  Testowanie perfum nie powinno polegać na ich szybkim rozpyleniu na blotterze i podsunięciu sobie owego papierka pod nos. W ten sposób nie odkryjemy całej głębi zapachu i istnieje spora szansa, że kompozycja, którą początkowo uznaliśmy za idealną dla nas, po powrocie do domu wcale nie będzie nam się podobać. Ten proces powinien potrwać - tylko wtedy mamy pewność, że dobierzemy zapach, który naprawdę jest dla nas odpowiedni. Co przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przy testach?

 • Znani twórcy perfum bez problemu potrafią rozpoznać i nazwać setki nut zapachowych, podczas gdy przeciętny człowiek najczęściej klasyfikuje zapachy tylko jako ładne lub nieładne. Jednak czy jest to wyłącznie kwestia ich wrodzonych zdolności? Okazuje się, że nie. Oczywiście najlepsi perfumiarze muszą mieć niemały talent i naturalnie czuły zmysł powonienia, jednak rozpoznawanie woni to w dużej mierze kwestia treningów. Jakie ćwiczenia pozwalają rozwijać się w tym kierunku?

Items 1 to 10 of 119 total

na stronę
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 12
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ